Sam Burns tentokrát nezkolaboval a dočkal se prvního titulu

Sam Burns

Už šestkrát během necelého roku vstupoval Sam Burns do finálového kola turnaje PGA Tour mezi čtveřicí nejlepších hráčů, třikrát dokonce vedl, nebo dělil vedení, ale v klíčových chvílích selhal. Až jeho 76. start na podniku PGA Tour přinesl zlom a premiérový titul.

A nejen to. Čtyřiadvacetiletý Američan získal na turnaji Valspar Championship na hřišti Copperhead v Innisbrooku nejen první vítězství, ale k tomu dvouletou kartu na PGA Tour, pozvánku na Masters 2022, na PGA Championship a polepšil si o 1,242 milionu dolarů. Díky tomu se stal letos 38. hráčem, který si vydělal už přes dva miliony dolarů.

Finálové kolo bylo v podstatě soubojem pouze dvou mužů o vítězství. Zatímco Burns usiloval o své první, Bradley o svůj pátý, ale první po téměř třech letech. Oba vstupovali do závěrečného kola se stejným skóre a jejich přetahovaná o vedení trvala do třinácté jamky.

Ta se stala rozhodující. Na téhle tříparové jamce poslal Bradley míček do vody a bylo z toho double bogey, zatímco Burns zahrál klidný par a získal náskok dvou ran. Ten o chvíli později zvýšil na tři rány a v tu chvíli si vytvořil tolik potřebný polštář, aby na závěrečné osmnáctce mohl zahrát i bogey a vyhrál se skóre -17. O tři rány před Bradleym.

"Vždycky jsem měl pocit, že musíte hrát perfektní golf, abyste vyhráli. A vždycky jsem měl pocit, že v neděli musíte zahrát absolutně nejlíp, abyste vyhráli. Po těchto zkušenostech jsem si uvědomil, že to tak není. Musíte se snažit udělat hodně," prohlásil Burns po svém premiérovém titulu.

Roli lídra po 54 jamkách už v minulosti zažil třikrát. Jenže v závěrečném kole pokaždé zkolaboval. Tentokrát už nikoliv. Ale k titulu mu pomohl tak trochu i jeho soupeř osudnou chybou na třinácté tříparové jamce.

"Během celého týdne jsem nezahrál opravdu špatnou ránu. Až na třináctku. Tahle hrozná rána mě stála šanci hrát o titul. Stačilo zahrát o metr dál a mohlo to být v bunkeru. Takhle to byl průšvih," konstatoval Bradley.

Usnadnil tím Burnsovi cestu za vítězstvím. "Pro tuhle chvíli jsem tak tvrdě pracoval. A obětovali jsme tomu všichni strašně moc," dodal Burns a vychutnával si v kruhu celé rodiny vítězství, které ho posunulo na 44. místo světového žebříčku.

Kolo dne se skóre -6 zahrál Nor Viktor Hovland a díku tomu se posunul v leaderboardu až na dělenou třetí pozici se skóre -13.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení