Lieser na Tenerife nedal cut, stejně tak Matuš v JAR

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser na European Tour potřetí za sebou neprošel cutem. Na Tenerife Open zahrál páteční druhé kolo za 70 ran a k postupu do víkendových kol mu chyběly 4 rány. Dohrál i Stanislav Matuš na Challenge Tour v Jižní Africe. Po kole za 69 ran nedal cut o dvě rány.

Lieser má za sebou pátý turnaj elitní evropské túry v této sezóně. Na prvních dvou v Keni prošel pokaždé cutem, ale od té doby zůstal třikrát za sebou před branami víkendových kol. Cutem neprošel před dvěma týdny na Austrian Golf Open, minulý týden na Gran Canaria Lopesan Open a ani teď na Tenerife Open.

Lieser začal na druhé devítce a zahrál bez chyby prvních osm jamek, během kterých dvakrát skóroval na 11 a 15. Po dvou berdících se jeho útok na cut vyvíjel slibně, ale pak mu čáru přes rozpočet udělal dabláč na 18.

Tím se mu postup hodně vzdálil, když se v tu chvíli hranice cutu pohybovala na skóre -4 a Lieser byl celkově ránu nad par. Na jedničce sice přišlo další birdie, ale Lieser pak zahrál do konce kola zbylých osm jamek v paru a cut tak nakonec nedal o čtyři rány.

Ve vedení je se skóre - 16 Němec Nicolai Von Dellingshausen, který zahrál v pátek parádní kolo za 62 ran. Jak se nejen jemu, ale i zbytku starovního pole povede ve třetím kole, můžete sledovat živě v sobotu od 14:30.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Matuš zahrál v Kapském městě ve čtvrtek 77 ran a skóre +5 mu nedávalo dobré vyhlídky na postup. To se druhý den naplnilo, i když Matuš při svém prvním turnaji Challenge Tour v této sezóně bojoval až do konce.

Začal berdíkem hned na jedničce, další přidal na 10 a 11, po nichž se cut hodně přiblížil. Jenže v zápětí přišly dvě bogey za sebou, které Matušovi v Royal Cape GC definitivně vystavily stopku.

Ve zbývajících pěti jamkách pak potřeboval ubrat čtyři rány, ale stihl smazat už jen dvě za birdie na 15 a 17. Nakonec z toho bylo dělené 88. místo.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení