Parádní kolo Kořínka. Na PGT s ním skončil v TOP 10 i Bareš

Aleš Kořínek

Aleš Kořínek prožil povedený závěr turnaje Haugschlag NÖ Open by perfect eagle 2021 na Pro Golf Tour. Ve čtvrtek přesně na ránu prošel cutem, aby o den později po kole za 64 ran (-7) s celkovým skóre -7 poskočil o 35 míst na konečné dělené 10. místo. Na něm dokončil turnaj i další Čech Jakub Bareš.

Kořínek se v Haugschlagu neustále zlepšoval. V prvním kole zahrál 74 ran a ve druhém tak musel šest ran ubrat, aby prošel cutem a neodjel z Rakouska s prázdnou. To se povedlo a tím si vytvořil prostor pro další zlepšení.

64 ran je druhé nejlepší skóre celého turnaje a Kořínkovi pomohlo k prize money 966,67 eur. Jeho páteční kolo bylo bezchybné se sedmi berdíky na jamkách č. 11, 13, 17, 1, 5, 7 a 9 (Kořínek začínal na druhé devítce).

Bareš byl v TOP 10 už po druhém kole a přestože finálových 70 ran bylo jeho nejhorším kolem turnaje, na setrvání v TOP 10 mu akorát stačilo. Na první devítce začal sekvencí birdie, bogey, birdie a pokračoval šesti pary. Na druhé devítce zahrál po dvou birdie i bogey a stejně jako Kořínek skončil na skóre -7.

Na vítěze Marca Itena ztratili oba Češi pět ran. O další tři rány zpět na skóre -4 dokončil turnaj třetí Čech, který prošel cutem, Michal Pospíšil, který obsadil dělené 20. místo. Pospíšil zahrál v pátek 69 ran (-2), když zapsal dvě bogey a čtyři birdie.

Konečné výsledky turnaje sledujte zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení