Moderní a efektivní řízení firemního vozového parku s úsporami nákladů

Hertz

Od dob, kdy v České republice začaly fungovat první autopůjčovny a leasingové společnosti, které zajišťovaly provozy firemních automobilových flotil, uběhlo již několik desítek let. S rozvojem technologií a pod vlivem současné pandemické situace se začaly firmy zajímat o modernější a efektivnější využívání svých služebních vozidel. Úsporné řešení nabízí společnost Hertz Autopůjčovna se svoji novou carsharingovou službou Hertz 24/7.

"Sdílení vozidel je moderní způsob přepravy s velkým potenciálem v krátkodobém horizontu. Tento způsob řízení umožňuje snížení a zefektivnění nákladů na flotilu," říká Jiří Katolický, generální ředitel společnosti Hertz Autopůjčovna pro Českou a Slovenskou republiku, která poskytuje vozidla pro firemní i soukromé pronájmy.

S nástupem koronavirové pandemie se začal měnit trh a s ním i požadavky zákazníků na využití služebních vozidel. Firmy hledají jiný způsob, jak procesně a smluvně zjednodušit užívání vozidel a především ušetřit na nákladech.

Koncem roku 2020 uvedla společnost Hertz Autopůjčovna na domácí trh moderní způsob mobility ve firemní flotile za využití nových technologií a mobilní aplikace. Podle Jiřího Katolického je toto řešení ideální pro společnosti, které sídlí mimo sítě autopůjčoven a musí často koordinovat vyzvedávání a vrácení vozidel na vzdálených pobočkách, což je časově i finančně náročné.

Při sdíleném vozovém parku má společnost vozidla k dispozici prakticky okamžitě na svém parkovišti před domem a využívá je jen tehdy, kdy je skutečně potřebuje. Vozidla jsou tak flexibilně k dispozici 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

Dalšími výhodami carsharingu jsou bezkontaktní předávání vozidel mezi zaměstnanci a šetrnost k přírodě, neboť se snižuje počet provozovaných vozidel.

Rezervační proces je velmi jednoduchý a trvá jen několik málo minut. Po registraci do systému lze vozidlo rezervovat online prostřednictvím webových stránek www.hertz247.cz nebo v mobilní aplikaci, která je dostupná pro operační systémy Android a iOS.

Ceny za pronájem vozidla jsou variabilní a účtují se dle typu vozidla a počtu využitých hodin nebo dnů. Pro firemní zákazníky navíc nabízí Hertz 24/7 možnost platby na fakturu.

"V současné době, kdy firmy řeší nejen mobilitu vozového parku, ale i svých zaměstnanců, má sdílení vozidel velkou budoucnost. Naše vozidla a technologie již mají za sebou testovací zákaznický provoz a ze strany firem zaznamenáváme o tuto službu postupný nárůst zájmu," dodává Jiří Katolický.

Flexibilně, moderně, efektivně.
Sdílená auta jen pro Vás.
24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Komerční sdělení

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení