VIDEO: Překonal světový rekord. Šílel z toho hned dvakrát!

Marcus Armitage

European Tour a jeden z jejích partnerů, výrobce golfového vybavení, si přichystali pro svého hráče Marcuse Armitage velkou výzvu. Šlo o pokus o překonání rekordu v Guinessově knize "v nejdelším drivu zachyceném jedoucím autem. Ten dosavadní měl hodnotu 250 metrů.

Ustanovil ho v roce 2012 anglický golfista Jake Shepherd ve spolupráci s bývalým pilotem Formule 1 Davidem Coulthardem. O jeho překonání se pokusil svérázný a sympatický Angličan Armitage společně s továrním pilotem BMW Motorsport Paulem O´Neillem.

Místem pokusu bylo letiště Elvington Airfield v Yorkshire, kam přijel i tour buss firmy Callaway. Armitage si v něm nejprve vybral ten správný shaft i loft svého driveru, se kterým se pak pokoušel o zdánlivě nemožné - trefit se míčkem do jedoucího kabrioletu.

Jenže stačila trocha matematiky, kde se do rovnice přidaly doba a vzdálenost letu míčku s rychlostí a ujetou vzdáleností auta a vypočítalo se přibližné místo, kde by se měl sporťák s míčkem ocitnout ve stejný čas.

Marcusovým cílem bylo trefit míček ve správnou chvíli ideálním směrem s lehkým fadem tak, aby míček dopadl ve chvíli, kdy pod ním bude O´Neill projíždět. Hned z první rány bylo patrné, že zdánlivě šílená věc se může podařit, když míček minul auto jen o kousíček. To všem dodalo elán vrhnout se do dalších pokusů.

"Už se to blíží. Vím, že se to podaří," dodával si Armitage kuráž po několika ranách, z nichž ta poslední přestřelila jedoucí kabriolet jen zhruba o dva metry. Pokračovalo se dál a v čase 11:32 od první rány to přišlo. Míček trefil opěrku sedadla spolujezdce a zapadl před pilota za palubku. O´Neill spustil hurónský řev.

Radost Armitage byla kouzelná. Začal pobíhat po dráze jako splašený, přetáhl si přes hlavu svoje svršky a odhalil svou "vypracovanou" postavu. Jenže vzápětí přišla krutá zpráva. Po přezkoumání videa vyšlo najevo, že jeho pokus byl těsně krátký a na překonání rekordu nestačí. Atmosféra zhoustla, jelo se dál.

Armitage už se pomalu propadal do depresí, když se v čase 17:25 rozjel O´Neill k dalšímu pokusu. Švih holí, opět fade, míček letí, pilot si před dopadovou zónou mírně přibrzdí a ... je to tam! Propuká šílenství obou akterů a do vysílačky se ozve: "Máme tu nový světový rekord!"

Nepopsatelné štěstí, které následovalo, už si vychutnejte sami u videa, které natočil a sestříhal štáb European Tour. Stojí to za to!

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení