Lieserovi úvod na ET opět nevyšel. Bareš je na PGT v TOP10

Ondřej Lieser

Hned 11 českých profesionálů a 1 amatér byli ve čtvrtek ve hře na třech různých místech. Na Tenerife rozehrál svůj další turnaj European Tour Ondřej Lieser a v pátek bude mít vzhledem k cutu těžkou práci. Ještě těžší Stanislav Matuš na Challenge Tour v Jižní Africe. Výsledkově nejlépe si vede Jakub Bareš na Pro Golf Tour v Rakousku.

Lieser hraje na Tenerife Open třetí turnaj European Tour za sebou a opět mu hrozí, že neprojde cutem jako v předchozích dvou případech v Rakousku a na Gran Canarii. Na Golf Costa Adeje zahrál v prvním kole 72 ran a se skóre +1 je na 116. místě se ztrátou tří ran na cut.

Po rekordu hřiště za 62 ran je se skóre -9 ve vedení Thorbjorn Olesen, kterému se dařilo i před týdnem na Gran Canarii. Dán šel ze druhé devítky a po deseti jamkách už byl na skóre -7, když na jamkách 15 až 1 zahrál pět birdie v řadě.

Jednu ránu na něj ztrácí čtveřice hráčů, z nichž dva jsou vítězové předchozích dvou turnajů European Tour Garrick Higgo a John Catlin. Společně s nimi je dělený druhý ještě Alexander Björk a Dean Burmester.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Na Bain's Whisky Cape Town Open v JAR vstoupil do letošní sezóny Challenge Tour Stanislav Matuš. V Royal Cape Golf Clubu v Kapském městě pujde do druhého kola ze spodních pater leaderboardu po úvodní rundě za 77 ran. Se skóre +5 je na děleném 140. místě se ztrátou 4 ran na cut.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

V rakouském Haugschlagu bylo v pátek na programu už druhé kolo, po němž zůstali z devítí Čechů v turnaji jen tři. V nejlepší pozici je z nich před finále Jakub Bareš, který zahrál ve čtvrtek 67 ran (-4) a s celkovým skóre -6 je ztrácí z děleného osmého místa na vedení jen dvě rány.

Společně s ním prošli cutem Michal Pospíšil a Aleš Kořínek. Pospíšil zahrál 70 ran (-1) a se skóre -2 půjde do posledního třetího kola z děleného 31. místa. Kořínek zahrál 68 ran (-3) a cutem prošel přesně na ránu se skóre v paru, což znamená dělené 45. místo.

Ještě těsně před koncem dne byli nad hranicí cutu i Šimon Zach a Filip Mrůzek, ale oba si v závěru pohoršili a cutem neprošli o jedinou ránu se skóre +1. Zach zahrál ve druhém kole 71 ran (par), Mrůzek 72 (+1) a obsadili dělené 57. místo.

 V turnaji dohráli také Jan Cafourek a amatér David Siwy (T67), Štěpán Daněk (T95), Jiří Vik (T111) a Roman Šebrle (T127).

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení