Lieser má druhý pokus na Kanárech, Matuš hraje na jihu Afriky

Ondřej Lieser

Pátý letošní start na European Tour má před sebou Ondřej Lieser, který je jediným českým zástupcem na turnaji Tenerife Open. Sledovat ho můžete od čtvrtka živě na TV Golf Channel. Do akce jde i Stanislav Matuš, který startuje na podniku Challenge Tour na jihu Afriky.

Turnaj Tenerife Open s dotací 1,5 milionu euro, který se je druhou akcí tzv. Canary Islands Swing, se vrací do kalendáře European Tour poprvé od roku 1995. A teprve podruhé zavítá evropská série na hřiště Golf Costa Adeje, které je jedním z desítky hřišť na ostrově.

Pro Liesera bude Tenerife Open druhou šancí projít na Kanárských ostrovech cutem a zahrát si i víkendová kola. První pokus před týdnem na Gran Canaria Lopesan Open mu nevyšel a zaostal za hranicí cutu o tři rány.

Český profesionál, který je aktuálně na 195. místě ve světovém žebříčku a na 166. pozici v Race to Duabi, vystartuje do prvního kola ve čtvrtek 29. 4. z jamky č. 1 v 9:01 (v 10:01 našeho času) a jeho společníky ve flightu budou Portugalec José-Filipe Lima a Američan Sihwan Kim. Páteční kolo začne Lieser z desítky ve 14:12 místního času.

Turnaj Tenerife Open můžete sledovat živě na TV Golf Channel ve čtvrtek a v pátek od 15 hodin, v sobotu od 14:30 a nedělní finálové kolo od 14 hodin.

Kompletní startovací časy 1. a 2. kola naleznete zde.

Po úvodním startu letošní sezony v Rakousku na turnaji European Tour, kde o ránu neprošel cutem, se Stanislav Matuš představí na podniku Challenge Tour na jihu Afriky – na turnaji Bain’s Whisky Cape Town Open.

Hřiště Royal Cape je jedním z nejstarších klubů v Jižní Africe – založené na dohled proslulé Stolové hory bylo už v roce 1885. V minulosti hostilo několikrát i turnaj South African Open, mezi jehož vítězi jsou takové jména jako Gary Player, Ernie Els, či Trevor Immelman.

Matuš před rokem na turnaji, který se ale hrál v únoru, neprošel po kolech 76 a 71 cutem. Letos vyrazí do prvního kola z jamky č. 10 v 9:00 a ve flightu s ním si zahrají Jihoafričan Dylan Naidoo a zkušený Nor Espen Kofstad, který má na kontě tři vítězství na Challenge Tour. Tím zatím posledním byl triumf na D+D Real Slovakia Challenge z roku 2016.

Kompletní startovací časy 1. a 2. kola naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení