Higgo míří vysoko. Na Kanárech získal druhý titul na ET

Garrick Higo

Garrick Higgo si v neděli na Gran Canaria Lopesan Open s přehledem pohlídal čelo leaderboardu a po loňském Open de Portugal vyhrál ve 21 letech svůj druhý turnaj na European Tour. V neděli zopakoval své sobotní nejlepší skóre kariéry (63 ran, -7) a zvítězil o tři rány před Maximilianem Kiefferem.

Německý profesionál tak skončil po týdnu opět na samostatném druhém místě, když si minulou neděli v Rakousku zahrál neúspěšně play off o vítězství. Na hřišti Meloneras za silného větru přinesl skvělých 62 ran a lehce tím dostal Higga pod tlak, ten se však nedal znervóznit a se skóre -25 si došel pro jistý triumf.

Higgovo první vítězství přišlo loni v září v Portugalsku na turnaji společném s Challenge Tour, jíž byl v té době ještě členem dokonce v nováčkovském ročníku. Díky tomu se však rovnou posunul na elitní evropský okruh, což nyní stvrdil svým druhým vítězstvím.

"Je to neskutečné. Ježíši, ani to nedokážu vyjádřit slovy. Je to nádherný pocit a také docela úleva, že už to mám za sebou," řekl po podepsání vítězné skórkarty. "Až do poslední jamky jsem neměl vyhráno. Věděl jsem, že se může stát cokoliv. Jak byl vítr stále silnější, bylo to stresující," přiznal obavy.

"Pořád se posouvám dál. Další týden hraju zase a uvidím, kam bude moje hra směřovat. Cítím se skvěle. Doma jsem s trenérem a všemi v mém týmu tvrdě pracoval, takže se cítím úžasně," uvedl Higgo, který skončil před týdnem v Rakousku na děleném čtvrtém místě. Z osmi letošních startů ale také čtyřikrát neprošel cutem.

Neděli začal s náskokem dvou ran, který měl i po třímetráku do birdie na dvojce. Své vedení zdvojnásobil po chip inu do eaglu na čtyřce a vyslal soupeřům jasný vzkaz, aby nepočítali s tím, že se Higgo z vyhlídky na vítězství sesype. Do konce kola neudělal chybu a přidal čtyři birdie.

Na třetím místě dohrál Dán Jeff Winther, který na vítěze ztratil čtyři rány. O další tři zpět na děleném pátém místě skončil jeho krajan Thorbjorn Olesen při svém prvním startu v roce 2021. Připsal si tak nejlepší výsledek od loňského srpna, kdy mu European Tour po roční pauze opět dovolila hrát turnaje.

Na turnaji startoval jako jediný Čech také Ondřej Lieser, ale po dvou kolech neprošel cutem stejně jako před týdnem v Rakousku. Šanci k nápravě bude mít hned v následujícím týdnu opět na Kanárských ostrovech na Tenerife Open. I tento turnaj bude vysílat v Česku živě stanice Golf Channel.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení