VIDEO: Prober se, dal jsi eso! Cože? G-Mac netušil

Graeme McDowell

Jedním z divácky nejatraktivnějších momentů dosavadního průběhu turnaje dvojic Zurich Classic of New Orleans na PGA Tour bylo páteční eso Graema McDowella. Ten byl tak spokojen se svou ranou na green sedmnáctky, že se přestal koukat, kde jeho míček skončil. A pak se nestačil divit.

17. jamka hřiště TPC Louisiana je celkem brutálni. Je dlouhá 198 metrů, což je na třípar ukrutná délka, navíc vlevo po celé délce číhá voda. Takže když populární G-Mac trefil čistě svou čtyřku železo a viděl míček dopadnout na green, byl to důvod k radosti sám o sobě. Po dopadu míčku se ani neobtěžoval sledovat jeho další dráhu.

Jenže míček se kutálel, kutálel, až po více než 12 metrech zapadl do jamky. Pro vítěze US Open z roku 2010 to bylo vůbec první eso na PGA Tour. Jak poté objasnil, zahrál v životě "kolem 14 es nebo tak nějak", včetně pěti jako profík na jiných túrách, na té americké to však byla premiéra.

Své první hole-in-one na PGA Tour neviděl. Když míček zmizel v jamce, koukal se jinam. Jásat jako první tak začal jeho spoluhráč Matt Wallace. Chytnul McDowella za ramena a v eufórii s ním začal cloumat. Za chvíli kolem nich nadšeně poskakovali i oba jeji kedíci a s gratulaci dlouho neotáleli ani zbylí členové flightu.

"Je to samozřejmě sladký pocit. Teď můžu mít s Mattem na baru společný účet. Poslali jsme také pár piv do stanu kedíkům a také do mediálního centra, kdyby jste tam chlapci náhodou měli žízeň," řekl v rozhovoru po druhém kole novinářům s šibalským úsměvem na tváři.

Jenže vzhledem tomu, že eso padlo na týmové soutěži, nebude McDowellovi připsáno jako oficiální. S tím si ale na G-Maca s Wallacem nepřijdou. "Ale ne, tohle se počítá," řekl druhý z dvojice. "Nezajímá mě, jestli je oficiální nebo ne. Jsem si jistý, že ve skórkartě mám jedničku," vystihl to přesně autor skvělé rány.

S víkendem před sebou však nebyl čas na oslavy. "Byl to pro nás pěkný malý zářez do pažby. Pak jsme hned přidali birdie, takže jsme si dali polštář do víkendu. Možná si dáme sklenku vína, ale oslavy necháme na neděli," krotil se McDowel.

Vypadá to však, že kromě esa nejspíš nic dalšího slavit nebudou. Ve třetím kole klesl G-Mac s Wallacem o 16 míst na dělené 25. místo a boje o vítězství je jich tak týkat asi nebudou. Skvělé vzpomínky ze 17. jamky už jim ale nikdo nevezme.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení