Další golfová hvězda řekla olympiádě NE. Kdo do Tokia nepojede?

Adam Scott

Ondřeji Lieserovi odpadl pro boj o medaile na olympijských hrách v Tokiu už druhý velmi těžký soupeř. Poté, co se účasti pod pěti kruhy vzdal Dustin Johnson, řekl své ne letošní olympiádě také Adam Scott.

Scott nejel už na olympiádu v roce 2016 do brazilského Rio de Janeira, když jako hlavní důvody tehdy oznámil fakt, že mu turnaj nezapadá do kalendáře, a také tehdejší paniku kolem viru Zika.

Tentokrát nezmiňuje jinou zdravotní, dokonce celosvětovou krizi způsobenou pandemií koronaviru, ale pouze důvody časové. A nezmiňuje je přitom sám Scott, ale jeho agent Johan Elliot.

"S ohledem na současnou situaci, Adam bude mít v tomto období 4 až 5 týdnů volno. Má doma tři děti a tento čas se rozhodl věnovat rodině. Až do října je to jediná možnost, jak s nimi může být delší čas, a nikoliv pouze pár dní nebo týden," vzkázal Elliot zámořskému Golf Channelu. 

Scott (35.) by svým rozhodnutím momentálně uvolnil své místo Marcu Leishmanovi (37.), který je ve světovém žebříčku až za ním. Australskou golfovou jedničkou je aktuálně 25. Cameron Smith.

Pokud se na tom už nic nezmění, mužský golfový olympijský turnaj se odehraje od 29. července do 1. srpna v Kasumigaseki Country Clubu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení