Nevyšlo to. Lieser na Kanárech předčasně končí, nedal cut

Ondřej Lieser

Slušně rozehraný turnaj European Tour nedotáhl Ondřej Lieser na Kanárských ostrovech do víkendového konce. Po prvním kole za 67 ran (-3) si v tom druhém o ránu pohoršil a přestože tak skončil dvě rány pod parem, bylo to relativně daleko za hranicí cutu.

Ta se totiž v pátek večer ustálila na skóre -5, a Liesera tak od finálových kol dělily tři rány. Po prvním kole přitom dělil 40. příčku, v pátek si ale pohoršil o 71 míst na konečnou dělenou 111. pozici.

Přes povedený úvodní den za mínus tři bylo jasné, že aktuálně nejlepší český golfista musí zamířit pod par i ve druhém kole. Když odpoledne vstupoval do své rundy, už v tu chvíli byl v osmé desítce...

Směrem vzhůru ale v pátek na hřišti Meloneras bohužel nezamířil. Začínal na druhé devítce a hned na 11 přišlo bogey. Další ztráta rány na 17 už znamenala, že Liesera čeká velmi těžký úkol.

Určitou naději mohlo dát birdie na pětiparové osmnáctce, ale další bogey na dvojce naděje opět utlumilo. Druhý berdík dne na čtyřce znamenal už jen kosmetickou úpravu skóre na 71 ran (+1).

Lieser tak svou španělskou sérii tří turnajů evropské série v řadě nezačal dobře, další šanci na svůj třetí letošní cut dostane v příštím týdnu, kdy se hraje Tenerife Open. I to u nás bude vysílat Golf Channel.

Ve vedení aktuálního turnaje je v jeho polovině Dán Thorbjorn Olesen, který se pokouší vrátit na výsluní po svém skandálu z předminulého roku. Díky novému rekordu hřiště (61 ran, -9, 7 birdie a eagle) s celkovým skóre -14 vede o ránu před dvojicí Wil Besseling, Rhys Enoch.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení