Byla jsem nažhavená a dopadlo to dobře, hodnotí Spilková Havaj

Klára Spilková

Druhý nejlepší výsledek kariéry na LPGA a zároveň nejnižší vůči paru uhrála Klára Spilková na turnaji Lotte Championship na Havaji. Při svém prvním letošním startu v největší světové golfové sérii zahrála -17 (69, 68, 67, 67) a obsadila dělené 12. místo jednu ránu od top 10.

"Po dvou pondělních kvalifikacích na LPGA a dvou startech na Symetra Tour jsem se na tenhle turnaj moc těšila. Byla jsem celá nažhavená. Také už jsem na Havaji hrála, před dvěma lety, sice na jiném hřišti, ale blízko Kapolei. Měla jsem zkrátka dobrý pocit a jsem moc šťastná a vděčná, že to takhle dopadlo," uvedla 26letá profesionálka v tiskové zprávě.

Na poměry LPGA šlo o relativně krátké hřiště (5850 metrů), kde je potřeba skórovat. Od prvního kola se to Kláře vedlo. Na úvod zahrála čtyři birdie, ve druhém kole o jedno víc a ve třetím přibyl ke čtyřem birdie ještě eagle, pokaždé oproti jedinému bogey kola. Skvěle se vyvíjelo finále, s pěti birdie na prvních deseti jamkách.

"Dařilo se mi puttovat, cítila jsem se dobře, hra byla solidní,“ ohlédla se Klára, kterou zbrzdila dvě bogey na jamkách 11 a 12. „Dvakrát jsem zatáhla ránu do pozice, odkud se nedalo dobře přihrát," vysvětlila zaváhání.

Po něm se ale vrátila k bezchybnému výkonu a závěr korunovala dvěma birdie na jamkách 16 a 17. Sedm birdie ve finále LPGA je rovněž osobním maximem.

"Celý týden jsem hrála uvolněně a golf tak nějak plynul sám od sebe. Nemusela jsem přemýšlet, co bylo a co bude, ani se stresovat. Na to, že jsem dlouho neměla jistotu, kde budu hrát, to dopadlo dobře a jsem spokojená," dodala česká hráčka.

"Pomohlo mi i to, že na Havaji žije část mé rodiny. Při turnaji se na mě byla podívat teta. Zůstanu tu ještě pár dní a pak se vrátím po pěti měsících do Prahy, než v květnu odletím na další turnaj LPGA do Virginie," naznačila svůj další program.

V počtu puttů na kolo měla Spilková bilanci 28-27-28-27. V prvních dvou kolech zasáhla 12 ze 14 fairwayí, ve třetím ještě o jednu víc, ve finále pak 11. Také v zasahování greenů v regulaci byla spolehlivá a opět nejlepší ve třetím kole: 15/18, jinak greeny zasahovala v rozpětí od 11 do 13 na kolo.

Spilková šla finále ve dvojici s obhájkyní posledních dvou titulů na Havaji, Brooke Henderson, a porazila ji o tři rány. Stejně tak byla lepší než Kanaďanka při vzájemné konfrontaci ve finálovém kole loni v lednu, když na Gainbridge LPGA v Boca Raton obsadila dělené 8. místo a zaznamenala svůj nejlepší výsledek na LPGA.

Reprízu finálového kola Lotte Champoionship můžete sledovat dnes na Golf Channelu od 18:00.                         

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení