McIlroy se trápil a po vypadnutí nemluvil, DJ končí po šesti trojputtech

Rory McIlroy

Řada velkých jmen se po nepovedeném prvním kole na letošním Masters v tom druhém zachránila. Neplatí to však jak pro obhájce titulu Dustina Johnsona, tak Roryho McIlroye, který tak opět neuzavře v Augustě svou kariérní Grand Slam. Oba končí po druhém kole.

Johnson potvrdil trend posledních letch, a to, že obhájce titulu si na Masters finálová kola nezahraje. Stalo se tak potřetí za posledních pět let, DJ přitom mohl v Augustě být o víkendu i letos.

Vůbec však nezvládl závěr druhé rundy.

Po úvodním kole za 74 ran (+2) byl v tom druhém po hodně divokém průběhu čtyři jamky před koncem v paru, což by na cut (+3) stačilo. Jenže pak zahrál tři bogey (15, 17, 18) a byl z turnaje venku.

"Chtěl jsem tu být i o víkendu. Mám toto hřiště rád a mám pocit, že jsem hrál dobře. Pouze jsem dobře neputtoval, je to jednoduché," zhodnotil hlavní příčinu svého vypadnutí z Masters Johnson.

Ten během dvou kol zahrál celkem šest trojputtů, což byl hlavní důvod, že v Augustě neprošel cutem teprve podruhé v kariéře z dosavadních 11 startů. Je přitom už dvanáctým obhájcem titulu, který na Masters v následujícím roce neprošel cutem do víkendových kol. 

Stejně dopadl na letošním úvodním majoru sezony také McIlroy, pro kterého se rovněž jedná o druhý předčasný konce na Masters v kariéře. Po kolech za 76 a 74 ran zahrál ještě o ránu hůře než DJ.

Minimálně jeden další rok si tak bude muset počkat na zkompletování svého kariérního Grand Slamu, nejdrříve ale bude muset najít svou hru, kterou poztrácel a navíc se ji snaží předělat. Letos má na svém kontě zatím "jen" tři TOP 10 a na vítězství čeká už rok a půl.

V pátek po dohrání odmítl mluvit s novináři, což je ale v jeho podání také hodnocení turnaje, i když neverbální. Byl pořádně naštvaný. Aby ne, v posledních šesti letech skončil na Masters pětkrát v elitní desítce.

Na špici leaderboardu je i po druhém kole Justin Rose. Ten ani v pátek nezačal nejlépe a po sedmi jamkách byl třo rány nad parem. Tentokrát sice nepředvedl takovou jízdu jako ve čtvrtek, kdy následujících deset jamek zahrál za mínus devět, ale alespoň se vrátil do paru.

S celkovým skóre -7 má ránu náskok na Willa Zalatorise a Briana Harmana. O další ránu zpět jsou Marc Leishman a probuzený Jordan Spieth.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení