Policisté prozradili, jakou rychlostí jel Tiger Woods před nehodou

Havarovaný vůz Tigera Woodse

Vyšetřování únorové těžké autonehody Tigera Woodse je na konci. Za primární faktor havárie byla označena nepřiměřená rychlost a neschopnost projet bezpečně inkriminovaný úsek silnice. Woods jel v úseku s rychlostním limitem 72 km/h téměř dvojnásobnou rychlostí.

Vítěz patnácti majorů a bývalá světová golfová jednička havaroval 23. února v Rancho Palos Verdes v Kalifornii, když nezvládl řízení SUV Genesis. Vyšetřování na základě údajů z černé skříňky vozidla odhalilo, že se v úseku s rychlostním limitem 45 mil za hodinu (72 km/h) řítil rychlostí téměř dvojnásobnou – mezi 84 až 87 mílemi za hodinu (134 až 140 km/h).

"Primárním faktorem nehody byla nepřiměřená rychlost, příliš vysoká na to, aby se daný úsek silnice dal bezpečně projet," uvedl šerif okresu Los Angeles Alex Villanueva na oficiální tiskové konferenci, na níž byly zveřejněny příčiny Woodsovy těžké nehody, při níž si způsobil vážná poranění pravé nohy.

Podle vyšetřovatelů jel Woods přibližně rychlostí 133 km/h, když jeho SUV zrychlilo, přejelo střední dělící pás a protisměrný pruh a vyjelo ze silnice. V okamžiku nárazu do stromu jel jeho SUV rychlostí zhruba 120 km/h.

Šerif Villanueva vysvětlil i to, proč nebyl Woods obviněn z žádného trestného činu a a i nebyl předvolán kvůli překročení rychlosti, nebo za bezohlednou jízdu. "Potřebujete k tomu svědky nebo strážce zákona, aby celou situaci viděli a podali obvinění," konstatoval šerif.

Naopak Villanueva ocenil, že Woods a jeho zástupci po celou dobu vyšetřování spolupracovali a poskytli i svolení o sdílení konečné zprávy vyšetřování s veřejností.

Podle jedné z vyšetřovacích teorií je možné, že Woods v okamžiku přejetí středového pásu neúmyslně šlápl na plynový pedál, místo na brzdu. Vyšetřovatelé zkoumali také kamerové záznamy na trase, po níž Woods jel z hotelu před nehodou, ale nenašli žádné důkazy o nepřiměřené rychlosti nebo riskantní jízdě.

Šerif také zopakoval, že ani v době krátce po nehodě ani při pozdějším výslechu v nemocnici policisté neobjevili žádné známky požití alkoholu, nebo jiných nedovolených látek. "Žádný zápach alkoholu, žádné známky užití narkotik," prohlásil Villanueva. A potvrdil i to, že nebyl vydán příkaz ke kontrole Woodsových telefonních hovorů v době nehody.

V závěrečné zprávě je i upřesněný podrobný popis všech Woodsových zranění, které při nehodě utrpěl. "Tržná rána na spodní dolní čelisti, pohmožděný hrudní koš, otevřená zlomenina pravé holenní a lýtkové kosti, zlomenina kotníku, byl v bezvědomí," uvádí se ve zprávě.

Woods je po několika operacích pravé nohy už v domácím ošetřování na Floridě a rehabilituje. A je také v kontaktu s některými golfisty. Včetně Roryho McIlroye, který ho několik dní před Masters osobně navštívil.

"Strávil jsem s ním pár hodin, bylo to fajn. Rád jsem ho viděl v dobré náladě," přiznal McIlroy.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení