Spilkovou čeká letošní premiéra na LPGA, cítí se svobodná i motivovaná

Klára Spilková

Prvního startu na LPGA 2021 se Klára Spilková dočká na Havaji. Od 14. do 17. dubna čeká 26letou profesionálku turnaj Lotte Championship v Kapolei Golf Clubu na Oahu. Předloni zde obsadila dělené 32. místo s celkovým výsledkem 3 pod par, loni byl turnaj kvůli pandemii zrušen.

S aktuálním statusem se Spilková na předchozí turnaje nedostala. Na LPGA se vrátily už všechny dosud absentující hráčky a turnaje byly maximálně obsazeny.

"Po delší době nemám před sebou nalajnovanou sezonu, což jsem sice mívala ráda, ale o to víc se cítím svobodná v rozhodování a motivovaná," vzkázala česká hráčka z Floridy, kde se dlouhodobě připravuje.

O dva turnaje LPGA právě na Floridě bojovala v pondělních kvalifikacích, ale přes solidní golf byla pouhá dvě postupová místa pokaždé vysoko.

"Musíte mít super den, je to hra buď – anebo, a chce to přistupovat s nadhledem," popsala hru na 18 jamek. Plány na třetí kvalifikaci, před KIA Classic v Kalifornii, zhatil pozdě dodaný výsledek PCR testu.

"Všechny hráčky ho dostaly už večer, jenom já ne, tak jsem od čtyř ráno zkoušela, co se dalo. Jenže výsledek přišel teprve dvacet minut poté, kdy jsem měla tee time, bohužel brzký," vysvětluje Spilková.

Mezitím hrála na Floridě dvě minitour a také nastoupila do dvou turnajů Symetra Tour. "V prvním případě mi to v Arizoně nevyšlo, ale druhý turnaj v Kalifornii už byl lepší, prošla jsem cutem,“ komentuje konečné 52. místo a další novou zkušenost a pokračuje: "Zažila jsem už čtvrtou světovou tour po LET, LETAS a LPGA. Startovní pole i na Symetra Tour jsou velmi kvalitní a stejně tak hřiště."

Po Havaji se Klára Spilková vrátí koncem dubna do Česka, kde ji čekají mj. sponzorské povinnosti, než opět odletí do USA na LPGA Pure Silk Championship do Virginie, který se bude hrát od 20. května.

"To je zatím vše, co vím ohledně svého dalšího programu," říká nejlepší česká golfistka. "Beru situaci, jaká je, a jsem vděčná, že někde mohu hrát, ať už na LPGA, nebo v novém prostředí na Symetra Tour," dodává.

Před sezonou změnila Spilková typ želez, má také nový driver a zkouší nová dřeva. V únoru za ní na Floridu přiletěl trenér Greg Lavoie. Nyní na Havaji ji bude, stejně jako při druhém startu sezony na Symetra Tour, doprovázet caddie Michael Mikolajczak, mající rovněž zkušenosti z LPGA.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení