ČGF žádá o výjimku, chce pořádat golfové turnaje už v dubnu

Ilustrační foto

Jakákoliv amatérská sportovní klání, takže i golfové turnaje, jsou v současné době v České republice zakázané. Česká golfová federace ale zažádala o výjimku, aby mohla v druhé polovině dubna uspořádat alespoň dva vrcholní turnaje ze sérií CGAT a NGTM.

Ostatní plánované akce na duben už ČGF přesunula na pozdější termíny, turnaje Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour na Zbraslavi (23.-25. duna) a Národní Golfové Tour Mládeže v Beřovicích (24.-25. dubna) by však chtěla odehrát v původním termínu.

"Žádáme o výjimku ze zákazu pořádání hromadných akcí na oba úvodní dubnové turnaje – na 1. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour na Zbraslavi a 1. Národní Golfovou Tour Mládeže v Beřovicích," potvrdil pro oficiální web federace technický ředitel ČGF Luboš Klikar.

"Jakmile se dozvíme, zda naší žádosti o umožnění pořádat dubnové turnaje bylo vyhověno či nikoliv, budeme hráče a veřejnost neprodleně informovat. Samozřejmě včetně informace o všech opatřeních, která bychom jako pořadatelé museli dodržet." dodal Klikar.

Krizový štáb ČGF zasedal letos poprvé 26. března, podruhé toto úterý. Další aktualizaci kalendáře plánovaných akcí pro rok 2021 plánuje po svém dalším zasedání 19. dubna.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení