Tragédie na golfovém hřišti. Golfista zemřel po zásahu míčkem

Ilustrační foto

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. A někdy také po golfových hřištích. Tragická událost se stala v minulém týdnu v Austrálii, kde zemřel po zásahu golfovým míčkem do hlavy 69letý golfista.

K nešťastné události došlo už v úterý během golfového turnaje v Portalington Golf Clubu v regionu Bellarine ve Victorii.

V osudný moment byl letícím míčkem zasažen do hlavy 69letý Rod Gurney, kterému poskytli první pomoc zdravotníci přímo na hřišti. Nejprve se zdálo, že by mohl být Gurney pouze výrazně otřesený, a tak vyrazil domů, později odpoledne už ale zamířil do místní nemocnice.

Jeho stav se ale i nadále zhoršoval, a tak byl v následujících dnech přemístěn do jiného zdravotního zařízení v Melbourne, kde však v sobotu na následky svého zranění zemřel.

"S neuvěřitelným zármutkem přijal golfový klub Portalington zprávu o tom, že Rod Gurney, náš milovaný člen, zemřel," stojí v oficiálním prohlášení klubu, kde se nešťastná událost stala.

Rodina se o skonu otce tří dětí a dědečka pěti vnoučat vyjádřila pro Herald Sun: "Přestože se jedná o tragické a nečekané úmrtí, jsme upřímně rádi, že zemřel při něčem, co tak miloval."

"Jako rodina rozumíme tomu, že se nehody během soutěžního sportu stávají. Myslíme na všechny jeho přátele v Portalingtonu a také na ty, kteří neštěstí přihlíželi," dodal zástupce rodiny.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení