Nelly Korda se loučila báječným kolem a skončila dělená třetí

Nelly Korda

To nejlepší si Nelly Korda nechala na ANA Inspiration až na konec. V nedělním finálovém kole se dostala šest ran pod par hřiště a s celkovým skóre -11 obsadila dělenou třetí příčku. Její starší sestra Jessica po kole v paru skončila na děleném 36. místě.

Nelly se v prvních třech kolech nemohla na letošním prvním majoru dostat výrazněji pod par, a tak v neděli nemohla bojovat o vítězství. Přesto si uhrála další parádní výsledek a získala i tučnou odměnu.

Mladší z dcer legendárního českého tenisty Petra Kordy byla po třech kolech se skóre -5 na děleném 11. místě, v neděli to ale konečně rozbalila a díky bezchybné hře se posunula na samou špici leaderboardu.

Nelly ke čtyřem berdíkům (2, 11, 15, 18) přidala ještě eagle na pětiparové devítce a během jediného dne si polepšila o více ran, než v předchozích třech dohromady. Přesto za prvním místem zaostala o sedm ran.

Stylem start-cíl si totiž pro své první major vítězství došla Thajka Patty Tavatanakit (66, 69, 67 a 68), která v neděli odolala útoku Lydie Ko a se skóre -18 vyhrála o dvě rány. Ko nepomohlo ani kolo za 62 ran (-10).

Vítězka si došla pro šek na 465 000 dolarů, ale ani Nelly nepřišla zkrátka. Za dělené třetí místo brala 151 615 dolarů, v přepočtu zhruba 3,35 miliony korun. A pojistila si své vedení v žebříčku Race to CME Globe.

Jessica Korda střídala v Kalifornii lepší kola s horšími. To nedělní bylo v jejím podání průměrné, došla ho v paru (tři birdie, tři bogey) a pohoršila si o devět míst na konečnou dělenou 36. pozici.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení