VIDEO: Spieth předvedl úžasný flop shot, opět útočí na titul

Jordan Spieth

Jordan Spieth čeká na své dvanácté vítězství na PGA Tour už skoro čtyři roky, v posledních týdnech už ale skutečně buší na jeho brány. Nyní má další šanci ve svém domovském Texasu, a to i díky úžasnému flop shotu ze závěru třetího kola. Po jeho skončení dělí vedení.

Když vyhrál Spieth v létě 2017 The Open a získal ten rok už svůj třetí titul na PGA Tour, nikoho by nenapadlo, že na další bude stále čekat i začátkem dubna 2021. Ještě nedávno se přitom zdálo, že se možná už nikdy nedočká.

Spieth, podobně jako Rickie Fowler, začal vyklízet pozice a místo bojů o tituly prožíval boje o cuty. Na rozdíl od Fowlera se už ale golfově probudil a v posledních týdnech dává vzpomenout na dobu, kdy byl 26 týdnů světovou jedničkou a na každé akci byl jedním z hlavních favoritů.

Zlom přišel začátkem letošního února, kdy obsadil dělenou čtvrtou příčku na WM Phoenix Open. Hned v dalším týdnu skončil dělený třetí v Pebble Beach a v březnu dělený čtvrtý v Bay Hill na turnaji Arnolda Palmera.

Vedle toho zaznamenal kvůli horšímu víkendu dělené 15. místo na Genesis Invitational a na světové jamkovce postoupil do osmifinále a skončil tak dělený devátý. A teď je ve hře o titul znovu na Valero Texas Open.

Po třech kolech totiž dělí se skóre -12 první místo s Angličanem Mattem Wallacem. Děkuje za to především skvělému finiši třetího kola, během kterého byl ještě po jedenácti jamkách v paru. Pak ale zahrál na posledních sedmi pět berdíků, včetně toho na sedmnáctce, kde se přitom dostal do velkých problémů, a dokonce musel beztrestně dropovat.

Spieth se díky úžasnému flopu udržel svého anglického soka, když oba hráči zakončili své kolo dvěma berdíky. V neděli tak půjdou ve finálovém kole společně s Charley Hoffmanem, který na ně ztrácí dvě rány.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení