Nelly Korda útočí na majoru na TOP 10, skvěle zahrála i Jessica

Nelly Korda

Povedený den prožily v sobotu sestry Kordovy na úvodním letošním majoru. Mladší Nelly je před finálovým kolem ANA Inspiration na děleném 11. místě, jen ránu za elitní desítkou. Starší Jessica pak mohla vystřihnout nejlepší rundu dne, nebýt dabláče na závěr.

Nelly předvádí v Kalifornii stabilní golf, ne a ne se však dostat výrazněji pod par. V prvním kole se jí to povedlo jen o ránu, ve druhé a třetím zahrála shodně za 70 ran (-2). Celkově je tak pět ran pod parem.

V sobotu se jí méně dařilo na úvodní devítce, kterou kvůli dvěma birdie (2, 7) a stejnému počtu bogey (6, 8) obešla pouze v paru. Na druhé devítce už ale nezaváhala a navíc si připsala dva berdíky (11, 14).

Dvaadvacetiletá Američanka s českými kořeny si tak v sobotu polepšila o devět míst z dělené dvacáté na jedenáctou pozici. A i když na dělené druhé místo ztrácí jen čtyři rány, za vedoucí Thajkou Patty Tavatanakit zaostává před nedělním finále už o devět úderů.

Stejně jako Nelly na tom mohla být po sobotě také o šest let starší Jessica. Ta sice po pátečním trápení prošla jen tak tak cutem, v sobotu ale zářila a byla velmi blízko opravdu senzačnímu výsledku. Na hřiště vyrazila v 7:55 místního času jako první a sama a dohráno měla za 2 hodiny a 52 minut.

Ještě po sedmnácti bezchybných jamkách byla díky šesti berdíkům (3, 7, 9, 12, 13, 15) šest ran pod parem, což by znamenalo nejlepší kolo dne.

Pak ale zahrála smolného dabláče na závěrečné osmnáctce, když její druhá rána skončila v divotu a třetí i kvůli tomu zamířila do vody. Do klubovny tak přinesla 68 ran (-4) a se skóre -3 je na děleném 27. místě.

Přímý přenos z finálového kola sledujte na Golf Channelu od 23:00.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení