Malé vítězství pro Fowlera, co se mu povedlo poprvé po 85 kolech?

GettyImages-1310512688.jpg

Rickie Fowler v posledních měsících vyklízí pozice a nyní je de facto jisté, že si v příštím týdnu nezahraje na Masters, a to poprvé od roku 2010. Přesto musel být pětinásobný šampion na PGA Tour v pátek na Valero Texas Open spokojený. A to hned z několika důvodů.

Fowler se dlouhodobě trápí a na turnajích místo o vítězství často bojuje o cut. A když už ním náhodou projde, většinou se během nepovedeného víkendu propadá leaderboardem směrem dolů.

Poslední tři turnaje jsou toho důkazem. Na The Players ani nedal cut a v Bay Hill a naposledy na Honda Classic byl po víkendu mezi nejhoršími, kteří prošli cutem. Špatně to s ním přitom vypadalo i tentokrát.

Po prvním kole za 76 ran (+4) se zdálo, že to bude znovu předčasný konec. V pátek však Fowler zavzpomínal na své nejlepší období, kdy byl často označován za nejlepšího hráče, který nevyhrál major.

V den, kdy těžké větrné podmínky posunuly průměrné skóre startovního pole na 73,14 ran, on vystřihl bezchybnou rundu za 68 (-4). Navíc nezahrál jediné bogey, což se mu povedlo poprvé za 85 posledních kol.

Leaderboardem se díky tomu posunul o 78 míst a před víkendovými koly mu patří dělená 32. příčka. Na vítězství, které by mu jako jediné zajistilo vstupenku na Masters, to sice stačit nebude, ale aspoň něco!

Ve vedení turnaje je po dvou kolech Cameron Tringale, který je devět ran pod parem hřiště. Dvě rány na něho ztrácejí Matt Wallace a obrozený Jordan Spieth. Dočká se podobného probuzení brzy také Fowler?

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení