Nelly Korda je na ANA Inspiration dvacátá, Jessica se trápila

Nelly Korda

Na první golfový major pro rodinu Kordových to v tomto týdnu na ANA Inspiration nevypadá. Jessica Korda se po povedeném prvním kole trápila a nakonec jen tak tak, přesně na ránu, prošla cutem. Mladší Nelly je na tom sice lépe, ale na první místo ztrácí šest ran.

To sice není v polovině turnaje neřešitelný úkol, ale 22letá Američanka s českými kořeny potřebuje k tomu, aby měla v nedělním finálovém kole šanci, senzační sobotní rundu. Tedy zahrát lépe, než doposud.

Zatím má na svém kontě sice dvě kola pod par, ale pouze těsně - ve čtvrtek o ránu a v pátek o dvě. Ve druhém kole si připsala tři berdíky (8, 11, 15) a jedno bogey (13), se skóre -3 je dělená dvacátá.

To o šest let starší Jessica byla tři rány pod parem už ve čtvrtek a držela se v elitní desítce. V pátek ale na kalifornském hřišti Dinah Shore v Mission Hills Country Clubu až příliš chybovala a byl z toho boj o cut.

Do svého kola přitom Jess vstoupila berdíkem na desítce, poté ale přišlo několik zaváhání včetně dabláče na čtyřparové jedničce a přišel sešup leaderboardem dolů. Když se navíc s kolem rozloučila třemi bogey, pohoršila si po kole za 76 ran (+4) na celkových plus jedna.

Z TOP 10 tak klesla až na dělenou 59. pozici, která jako poslední zajišťovala hráčkám postup do víkendového programu. Ten mohou čeští fanoušci sledovat v sobotu i v neděli od 23:00 exkluzivně na Golf Channelu.

Ve vedení turnaje je po 36 odehraných jamkách Thajka Patty Tavatanakit, která má s mínus devíti ránu náskok na Číňanku Shanshan Feng. Na třetím místě je další thajská golfistka Moriya Jutanugarn (-7).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení