Krásná novicka na LPGA dostala tučnou pokutu. Co provedla?

Yealimi Noh

Pomalá hra byla o uplynulém víkendu tématem nejen na akci WGC, ale i na LPGA. Její vedení se rozhodlo vyslat signál, že pomalou hru nebude tolerovat, potrestáním 19leté novicky na okruhu Yealimi Noh. Fanouškům golfu se ale její potrestání příliš nezamlouvá.

Nejde přitom o samotný trest. Pokud Noh během třetího kola Kia Classic skutečně hrála pomalu a hned dvakrát obdržela "bad time", je její potrestání v pořádku. Co se fanouškům nelíbí je ale fakt, že to v boji za zrychlení tempa hry opět odnesla "malá ryba".

Všichni ještě mají v paměti jednu trestnou ránu pro 14letého amatéra Tianlang Guan na Masters 2013. Mezi muži šlo přitom o naprosto ojedinělý trest, přestože jsme často svědky třeba toho, co bylo v neděli k vidění na světové jamkovce. U velkých jmen ovšem bez trestu.

A stejně tomu je podle všeho v ženském, především zámořském golfu, kde jsou ty největší hvězdy z nějakého důvodu chráněny, limity na odehrání rány se jich podle všeho netýkají a trestům unikají.

Noh ale přijala trest ve výši 10 000 dolarů (cca 222 tisíc korun) s pokorou. "Nemohu proti tomu nic říct, protože to je samozřejmě moje chyba. Když o tom přemýšlím, je to pro mě další dobrá zkušenost. Teď už snad takový trest nedostanu, což je dobré," řekla pro Golfweek Američanka, která si na turnaji vydělala za dělené 61. místo 4247 dolarů. "Je ale těžké se s tím vyrovnat, protože je to hodně peněz," dodala.

Její trest je vyšší z toho důvodu, že se jedná o "recidivistku". Jednou už totiž byla potrestána loni hned při svém prvním startu na okruhu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení