Má tři grandslamové tituly a teď ho láká být golfovým caddiem

Andy Murray

Vše nasvědčuje tomu, že se britský tenista Andy Murray blíží na křižovatku své kariéry. Rád by dál hrál tenis, ale proti jsou dlouhodobé zdravotní potíže, a tak přemýšlí o tom, co dál po tenisové kariéře. Jednou z možností je i to, že by se stal golfovým caddiem.

Andy Murray dokázal během své skvělé kariéry vyhrát i tři grandslamové tituly, přidal i dvě olympijská zlata a byl světovou jedničkou, jenže dlouhodobé zdravotní problémy mu v posledních letech mnohokrát vystavily stop v dalším hraní tenisu. Naposledy musel kvůli potížím s třísly odstoupit z turnaje v Miami.

V rozhovoru pro Gentleman’s Journal 33letý vítěz 46 turnajů ATP Tour sice neprozradil, kdy definitivně zatáhne oponu za svým působením na tenisové scéně, ale naznačil, jakým směrem by se mohly ubírat jeho další kroky po skončení tenisové kariéry.

Jednou z možností je i golf. Nikoliv jako hráč, ale jako caddie. "Mám rád sport všeobecně, a tak je jasné, že to, co by mě zajímalo a co bych rád dělal, souvisí se sportem. A protože mám hodně rád golf, bylo by pro mě zajímavé vzrušující stát se caddiem na některé z golfových tour a být nablízku v osobním kontaktu se špičkovými golfisty," přiznal Murray.

Jeden z nejlepších tenistů historie rozhodně žádnou finanční nouzí netrpí. A ani nejspíš trpět nebude vzhledem k tomu, že si během své kariéry vydělal jen na turnajových odměnách přes 60 milionů dolarů.

"Bylo by pro mě neobyčejně zajímavé učit se a získávat zkušenosti z golfu vedle těch nejlepších. Myslím, že tenis a golf mají dost společného především po mentální stránce a asi bych byl schopen v tomto směru pomoci," poznamenal Murray.

Andy Murray, stejně jako jeho bratr a také tenista Jamie, mají členství ve Wentworthu. Když spolu před necelými dvěma roky hráli mistrovství tohoto prestižního klubu v Surrey nebyla to žádná sláva - oba nasbírali shodně 101 ran.

Jeho golfový švih ale nevypadá špatně...

Golf ale nemusí jedinou volbou v tom, co dál po uzavření tenisové kapitoly. Murrayho, který jako dítko školou povinné měl nabídku trénovat ve fotbalové akademii Glasgow Rangers, láká možnost udělat si i fotbalovou trenérskou licenci. "Získat trenérskou licenci ve fotbalu, to by také mohlo být zábavné," uvedl.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení