Nejen Spilková se prala s větrem, Nelly Korda skončila v TOP 10

Klára Spilková

Těžké finálové kolo čekalo na hráčky na IOA Championship ze série Symetra Tour. Silný vítr trápil všechny, tedy i Kláru Spilkovou, která se v sobotu kolem za mínus tři zachránila v turnaji. Tentokrát si o čtyři rány pohoršila a s celkovým skóre +5 obsadila dělenou 52. pozici.

Pod par se v neděli v Kalifornii dostalo jen osm hráček, což jen dokumentuje, jak obtížné bylo nejen skórovat, ale i zachraňovat pary. Ani Spilkové se to dlouho nedařilo a postupně ztrácela ránu za ranou.

První bogey zapsala na pro sebe úvodní desítce, druhé na třináctce. Na pětiparové šestnáctce pak zapsala dokonce dabláče a na +5 pro kolo se posunula po dalším bogey na jedničce. To ale bylo co se týče ztrát vše.

Závěrečných osm jamek už 26letá Češka zvládla bez zaváhání a dokonce si připsala jediné birdie dne na čtyřce. Po kole za 76 ran (+4) si oproti konci druhého kola pohoršila o jedinou příčku na dělené 52. místo.

Z premiérového vítězství na okruhu se radovala Němka Sophie Hausmann.

Konečné pořadí turnaje Symetra Tour naleznete zde.

Na nejvyšší zámořské LPGA se v minulém týdnu hrál turnaj Kia Classic, který ovládla Korejka Inbee Park. Ta s celkovým skóre -14 vyhrála o pět ran před americkým duem Lexi Thompson, Amy Olson.

Po nepovedeném prvním kole (75 ran, +3) se ve zbývajících třech kolech posouvala vzhůru Nelly Korda, až pronikla do TOP 10. V neděli si polepšila o tři rány na celkových mínus pět a dělenou desátou pozici.

Konečné pořadí turnaje LPGA naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení