Neskutečné! Harman vyhrál sedm jamek v řadě a jede na Masters

Brian Harman

Zdálo se, že osmifinálový souboj na světové jamkovce mezi Bubbou Watsonem a Brianem Harmanem je velmi rychle rozhodnutý. Watson se po pěti jamkách ujal vedení o čtyři a nic nenasvědčovalo tomu, že by si neměl zahrát čtvrtfinále. Za dvanáct jamek gratuloval soupeři...

Harman se vzepjal k neuvěřitelnému obratu na sedmičce, kde si připsal první vyhranou jamku a nastartoval se k báječné sérii osmi birdie v řadě, které nedokázal jeho soupeř čelit. Watson hrál totiž pouze pary.

A tak i když ještě po šesti odehraných jamkách prohrával Harman o čtyři, po třinácté už sám vedl o tři! A i když ještě Watson duel zdramatizoval berdíky na jamkách 15 a 16, tak na 17 trefil vodu a Harman vyhrál 2&1.

Kromě postupu do čtvrtfinále Dell Technologies Match Play mohl Harman slavit ještě něco jiného. Díky vítězství nad Bubbou totiž bylo jasné, že se v novém vydání světového žebříčku posune do elitní padesátky, což pro něho znamená jediné - začátkem dubna vyrazí na slavné Masters!

"Je to hodně výjimečné. Tušil jsem, že mohu mít šanci, když postoupím ze skupiny. A pak jsem věděl, že když dnes vyhraji, tak to vyjde. Je to skvělý pocit," nezastíral Harman, který si zahraje Masters potřetí v životě.

Ve čtvrtfinále ale jeho pouť turnajem skončila, když podlehl svému krajanovi Mattu Kucharovi. Dalšími třemi semifinalisty se stali Billy Horschel, Scottie Scheffler a Francouz Viktor Perez.

Přímý přenos ze semifinálových bitev sledujte na Golf Channelu od 16:00, finále a bitva o bronz přijdou na řadu od 20:00.

Výsledky světové jamkovky naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení