Spilková zabojovala a dala cut i díky eaglu, Vlčková končí

Klára Spilková

Další blamáž na Symetra Tour Klára Spilková nepřipustila. Poté, co jí vůbec nevyšel úvodní turnaj sezony, si tentokrát zahraje na druhé americké dámské golfové lize alespoň finálové kolo. Děkuje za to povedené druhé rundě, ve které už se ale neukáže Karolína Vlčková.

Bylo to však pro Spilkovou na IOA Championship velké drama.

Po nepovedeném prvním kole za 76 ran (+4) věděla, že v sobotu musí zamířit pod par, což se jí dlouho nedařilo.

A když už konečně zahrála na své sedmé jamce, kterou byla šestnáctka, birdie, přišlo hned na další jamce první bogey dne. V paru byla ještě po deseti odehraných jamkách, druhá polovina kola ale byla povedenější.

Znovu pod par se dostala berdíkem na tříparové dvojce a klíčový krok zaznamenala o dvě jamky později, když vykouzlila na pětiparové čtyřce eagle. Přesto ještě měly přijít problémy.

Právě tři rány pod par potřebovala zahrát, aby se posunula na celkové skóre +1, které jako poslední mělo stačit na cut. Jenže na šestce přišlo druhé bogey dne a 26letá Češka potřebovala nutně upsat ještě jednu ránu.

To se jí povedlo až na poslední jamce druhého kola, když je skórování využila pětiparovou devítku. Po kole za 69 ran (-3) se tak posunula na potřebné skóre plus jedna a z děleného 51. místa prošla cutem.

Vlčková takové štěstí neměla. V sobotu totiž zopakovala 76 ran z prvního pátečního kola a s osmi ranami nad par zaostala za hranicí cutu o sedm ran. Ve vedení je před finále Němka Sophie Hausmann (-8).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení