Poulter v jamkovce přejel McIlroye, ten skončil v bazénu

Ian Poulter

Jen třináct jamek dokázal vzdorovat trápící se Rory McIlroy během prvního dne světové jamkovky ze série WGC jednomu z nejlepších hráčů tohoto formátu golfu Ianu Poulterovi. McIlroy jednou ze svých ran z týčka dokonce skončil v bazénu jednoho z přilehlých domků.

McIlroy se dlouhodobě hledá. Umí vystřihnout skvělé kolo, ale i naprosto vyhořet. Jako třeba naposledy na The Players, kde po kolech za 79 a 75 ran neprošel cutem. A špatně vstoupil i do Dell Technologies Match Play.

Proti Poulterovi byl papírovým favoritem, coby nejvýše nasazený hráč skupiny 11, zatímco Angličan je až 60. nejlépe postaveným hráčem ze 64 golfistů ve startovním poli. Od první jamky to ale nebylo znát.

Poulter se hned na jedničce dostal do vedení, a když pak zahrál McIlroy na čtyřce trojputt z pěti metrů a na pětce skončil se svým drivem v bazénku přilehlého domu, prohrával velmi rychle o tři jamky.

Přesto McIlroy své hole do bazénu za míčkem nehodil a pokusil se zápas zvrátit, když zahrál berdíky na jamkách 6 a 8. Vedení soupeře tak stáhl na jedinou jamku, ale byla to pouze jeho labutí píseň.

Poulter totiž vyhrál pět následujících jamek a vyrovnaný duel byl z ničeho nic rozhodnutý. Angličan ukončil zápas už na 13. greenu a vyhrál 6&5.

"Brzy jsem se dostal do vedení o tři. Když jste proti Rorymu v takové pozici, tak ho nechcete vrátit do hry, protože když se do toho dostane, je velmi těžkým soupeřem," přiznal Poulter, že nechtěl nic dramatizovat.

To nejlepší z duelu Poultera s McIlroyem

I přes nečekaně drtivé vítězství a trápení svého soupeře v posledních měsících si Poulter myslí, že se McIlroy brzy vrátí na výsluní. A to také díky práci svého nového kouče Peta Cowena.

"Několik ran z týčka minul vlevo, snažil se proto hrát zadržený cut. Je to ale pořád Rory, není toho potřeba moc k tomu, aby rychle chytil jiskru, u něj mě nic nepřekvapí," vzkázal Poulter.

Ten nebyl jediným hráčem, kdo se na úvod WGC jamkovky postaral o překvapení. Zkušený Matt Kuchar (52.) zaskočil nasazenou dvojku Justina Thomase a Antoine Rozner (58.) si vyšlápl na Brysona DeChambeau.

Pouze na remízu dosáhli Collin Morikawa (4.), Xander Schauffele (6.) a Tyrrell Hatton (8.). Nezaváhali naopak nasazená jednička Dustin Johnson nebo trojka Jon Rahm. Přímý přenos z duelů druhého dne základních skupin sledujte na Golf Channelu ve čtvrtek od 19:00.

Výsledky všech zápasů naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení