To se nepovedlo. Spilková ani Vlčková nedaly v Arizoně cut

Klára Spilková

Letošní sezona Symetra Tour odstartovala v zámoří v Arizoně. Byly při tom i dvě české golfistky, ale pro obě skončil turnaj Carlisle Arizona Women’s Golf Classic už po dvou kolech. Klára Spilková ani Karolína Vlčková neprošly cutem.

Spilková sice vlastní kartu na LPGA, ale její kategorie není taková, aby se do úvodních turnajů sezony vešla, a tak vzala za vděk "druhou ligou". Jenže úvodní podnik roku na Symetra Tour na hřišti Longbow Clubu se jí nepovedl.

Česká hráčka se v podstatě „odstřelila“ už v úvodním kole, v němž zahrála 79 ran, tedy sedm nad par. Ve druhé rundě to už bylo o něco lepší, i když k ideálu to mělo stále hodně daleko. Spilková sice zahrála čtyři birdie, ale také nasbírala pět bogey. To jí v konečném účtování zařadilo na dělené 117. místo se skóre +8.

Vlčková byla po prvním kole dvě rány pod hranicí cutu, ale její naděje pohasly na jamkách 6 a 7. Na šestce zahrála bogey a na následující tříparové sedmičce dokonce triple bogey. Ve zbytku kola ještě zabojovala, zahrála dvě birdie, ale se skóre +4 zůstala čtyři rány za cutem na dělené 91. pozici.

V čele turnaje je amatérka Olivia Mehaffey ze Severního Irska, studentka Arizona State University. Po prvním kole, v němž zahrála 69 ran, se ve druhém ještě zlepšila a po kole za 64 ran se vyhoupla se skóre -11 do vedení.

"Nehrála jsem tady pár let, ale pokaždé jsem si hřiště užívala. Tento týden je pro mě prioritou, protože za pár měsíců přestoupím mezi profesionálky. Chtěla jsem posbírat co nejvíc zkušeností, a proto jsem vděčná za tuhle příležitost a pozvánku na turnaj," prozradila Mehaffey.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení