Westwood vyměnil caddieho a nedal cut. Došla mu šťáva

Lee Westwood a jeho syn Sam

Říká se, že vítězná sestava se nemění. Pravda, Lee Westwood v minulých dvou týdnech turnaj sice nevyhrál, ale pokaždé byl ve hře o titul a dvakrát skončil druhý. Přesto na turnaji Honda Classic vyměnil caddieho. Místo snoubenky Helen mu nosil bag syn Sam. A nedal cut.

Pro mnohé to bylo překvapení, když Lee Westwood před turnajem Honda Classic oznámil, že mu jeho snoubenka Helen Storey nebude dělat caddieho na dubnovém Masters ani na právě probíhajícím turnaji Honda Classic.

To proto, že Westy v posledních týdnech předváděl parádní golf a na turnajích Arnolda Palmera a na Players útočil na turnajové tituly. I díky tomu se posunul už na 19. místo světového žebříčku. Prostě Lee a Helen byli sehraný a fungující pár i na hřišti.

Všiml si toho v Bay Hill i Bryson DeChambeau, který se po dramatickém souboji nakonec radoval z vítězství. "Udržuje ho v klidu a v rovnováze. Je jako skála. Je pro něj skvělá a je to jedna z jeho zbraní," prohlásil.

Jenže na hřiště v PGA National Westwood vyrazil se svým 19letým synem Samem. "Jsem na hřišti rád s oběma. Oba mě dokáží uklidnit, vždycky si příjemně popovídáme," přiznal úřadující vítěz Race to Dubai.

Po boku Westwooda má caddie poněkud jinou roli, než obvykle mívá u jiných hráčů. "V mé fázi kariéry mi toho caddie už příliš poradit nemůže. Ale Helen mě dokáže dostat do skvělé nálady a pomáhá mi psychicky. V tom mi nesmírně pomáhá. Ale i se Samem se na hřišti cítím dobře," dodal Westwood.

"Takže je to tak trochu o vyjednávání mezi mnou a oběma o tom, kdo mi ponese bag," prozradil své dilema s tím, že Helen se po dvou turnajích necítila úplně fit, a tak mu nesl bag syn Sam. A bude tomu tak i na dubnovém Masters.

"Jo, je to tak. Helen bude se mnou na PGA Championship a The Open. Kdo mi ponese bag při Ryder Cupu, tak to se uvidí později podle toho, zda se vůbec dostanu do týmu," konstatoval 47letý Angličan.

Spojení se synem na PGA National ale příliš nezafungovalo. Westwood nenavázal na předchozí floridskou jízdu, zahrál ve druhém kole 78 ran a o víkendu bude mít volno. Důvod? "Jo, prostě mi došla šťáva. Ale to už před čtyřmi dny," přiznal.

Nicméně to, že nedal cut, nemůže převážit předchozí týdny plné pozitiv. Ostatně, jen na odměnách si vydělal přes 2,6 milionu dolarů. "Moje tělo mi říkalo, že potřebuje odpočinek už minulou neděli na Players. Už jsem tam cítil únavu. Tři týdny za sebou a ani jeden den volna, to už bylo příliš," přiznal Westwood.

A to si po Players ještě odskočil do Augusty a odehrál tam se synem Samem několik tréninkových kol – v pondělí 36 jamek a v úterý 18. Teprve potom se přemístil do dějiště Honda Classic. Odpočívat ale dlouho nebude. Už příští týden startuje v Texasu na jamkovce WGC.

Po dvou kolech je včele turnaje Honda Classic Američan Aaron Wise se skóre -12.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení