Když se dva perou, Thomas se směje. A slaví triumf na The Players

Justin Thomas

Když se dva perou, třetí se směje, praví klasické rčení. Po turnaji The Players Championship by se dalo lehce poupravit: když se dva perou, konkrétně Lee Westwood a Bryson DeChambeau, Justin Thomas se směje. A především se mohl radovat ze svého 14. titulu na PGA Tour.

Přestože ještě pět jamek před koncem druhého kola se Thomas pohyboval na hraně cutu a hrozilo mu, že se ho víkendová kola nebudou ani týkat, nakonec slaví na Players vítězství. Navíc zahrál ve finálových kolech 64 a 68 ran, což jsou nejlepší víkendová kola v historii turnaje.

Přitom do nedělní rundy na hřišti Stadium v TPC Sawgrass nevstupoval jako ten nejlepší – tím byl tak trochu senzačně nestárnoucí 47letý Westwood, který hned na první jamce zahrál birdie a zvýšil svůj odstup před DeChambeauem na tři rány. Thomas ztrácel dokonce čtyři.

Jenže potom se vloudily do hry Angličana chyby. Víc než za předchozí tři kola dohromady. "Neměl jsem dnes svou hru. Nerad to říkám, ale dohání mě můj věk. Měl jsem pocit, že mám unavené a slabé nohy," přiznal Westwood.

Naopak Thomas předváděl "vysokou školu" trpělivosti – hrál skvěle od týčka až na green, jen se mu nedařilo proměňovat putty.

Zlom přišel na deváté jamce po prvním birdie. Začátek druhé devítky byl doslova skvostný – série birdie, eagle a birdie ho katapultovala do vedení. A z něj už Thomase nikdo nesesadil. I proto, že bezchybně zvládl závěrečné dvě obávané jamky v paru a dohrál se skóre -14.

"Jsem tak šťastný, že se mi podařilo vyhrát na Players. Zahrál jsem pravděpodobně jedno z nejlepších kol mého života z týčka na green," prohlásil chvíli po svém triumfu Thomas.

"Tvrdě jsem dneska bojoval. A zůstal jsem opravdu trpělivý. Z odpaliště až na green jsem hrál skvěle, měl jsem naprostou kontrolu nad míčkem, ale nedařilo se mi proměňovat putty. Pořád jsem si opakoval, buď trpělivý, buď trpělivý. I proto, že jsem viděl v minulosti hodně šílených věcí, které se mohou stát na druhé devítce. Jsem rád, že jsem zůstal na té druhé straně," neskrýval Thomas nadšení.

JT se stal teprve druhým hráčem po Tigeru Woodsovi, jenž dokázal vyhrát Players, major a přes deset titulů na PGA Tour ještě před svými 28. narozeninami. A teprve čtvrtým hráčem od roku 1960, který v tomto věku vyhrál čtrnáct turnajů. Po Jacku Nicklausovi, Johnny Millerovi a Woodsovi.

A právě Woodsovi, s nímž je velký kamarád, poslal dík a přání, aby byl co nejdřív opět v pořádku po těžké autonehodě. "Kdyby mi někdo v patnácti, dvaceti letech řekl, že mi bude Tiger Woods psát večer před tím, kdy mám šanci vyhrát, a inspirovat mě, bylo by to super. Ale ona je to skutečnost. Část mě si přeje, aby tu byl a mohl se mu pochlubit," prozradil Thomas.

Na rozdíl od Thomase, dva nejlepší hráči po třech kolech Westwood a DeChambeau, kteří spolu hráli ve finálové rundě i před týdnem v Bay Hill a z titulu se radoval Američan, se místy prali více sami se sebou.

Definitivně ze hry o titul vyřadilo Westwooda bogey na ostrovní sedmnáctce a jen slabou náplastí bylo birdie na osmnáctce znamenající samostatné druhé místo. Nejlepší umístění 47letého Angličana na Players v jeho kariéře.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení