Olympijské hry v Tokiu? Nepojedu, oznámil první hráč světa. Proč?

Dustin Johnson

Je aktuální a suverénní světovou jedničkou a úřadujícím vítězem posledního Masters, ale na olympijských hrách v Tokiu hrát nebude. Stejně jako před pěti roky při obnovené premiéře golfu pod olympijskými kruhy v Riu de Janeiru. Dustin Johnson má jiné plány.

Stručně řečeno, olympijský turnaj v Tokiu svým termínem ani trochu nezapadá do programu Dustina Johnsona. „Je to příliš mnoho cestování v době, kdy se potřebuji plně soustředit na sebe a na svou hru na PGA Tour,“ prozradil DJ důvody svého odmítnutí startu na OH.

A přiznal i to, že by nehrál ani v případě, že by se olympijské hry odehrály v původním termínu v roce 2020. I tehdy by dostala přednost zámořská PGA Tour. To proto, že Johnson se chtěl soustředit na závěrečné play-off FedExCupu. V něm nakonec triumfoval a splnil si tak jeden ze svých kariérních cílů.

Tokijské hry byly přesunuty na léto 2021, ale ani o rok později se situace z pohledu světové jedničky nezměnila. DJ odmítl cestovat na olympijské hry, protože termín olympijského turnaje 29. července až 1. srpna je podle něho příliš blízko The Open v Royal St. George’s (15. – 18. 7.) a turnaje WGC-St. Jude Invitational v Mephisu, který je na programu 5. – 8. srpna.

"Upřímně řečeno, opravdu jsem o startu na hrách příliš nepřemýšlel. Vlastně nikdy jsem neřekl nahlas, zda tam hrát budu, nebo ne. Jen jsem se nepřihlásil," konstatoval DJ.

"Ten termín mi ani trochu nevyhovuje. Je to přesně uprostřed velkého golfu a pro mě důležitého, což byl ten důvod, proč jsem o tom trochu mluvil. A především je v tom přespříliš dlouhého cestování," přiznal aktuálně první hráč světa.

A přiznal, že by o startu v Tokiu uvažoval jen v případě, že by mezi olympijským turnajem a podnikem WGC s dotací 10,5 milionu dolarů bylo víc času.

Johnson se kvalifikoval i na olympijské hry v Riu v roce 2016, ale i tehdy svůj start odmítl. Tenkrát z důvodu obav kvůli viru zika řádícím v Brazílii.

Na olympijské hry v Tokiu se kvalifikují čtyři nejvýše postavení hráči USA za předpokladu, že jsou všichni v první patnáctce světového žebříčku. Momentálně je mezi prvními patnácti hráči celkem jedenáct Američanů.

Při Johnsonově absenci jsou aktuálně ve čtveřici hráčů, kteří by v Tokiu hráli, světová trojka Justin Thomas, Collin Morikawa, Xander Schauffele a Bryson DeChambeau. To se ale v příštích třech měsících ještě může změnit a šanci dostat se do týmu pro OH mají i Patrick Reed, Patrick Cantlay, Webb Simpson či Brooks Koepka.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení