Ladies European Tour letos opět v Berouně. Objeví se i Spilková?

Klára Spilková

Navzdory stále aktuální covidové hrozbě nechybí ani letos v turnajovém kalendáři Ladies European Tour zastávka v Česku. Turnaj Tipsport Czech Ladies Open je jedním ze 27 turnajů v programu LET a odehraje se 25. – 27. června 2021 opět na hřišti Beroun Golf Clubu.

Ladies European Tour po letech "paběrkování" prožívá významné obrození a v letošním kalendáři figuruje celkem 29 turnajů v 19 zemích na čtyřech světadílech. Plus je třeba připočíst ještě olympijský turnaj v Tokiu a Solheim Cup.

Význam turnaje LET v Berouně ještě zvyšuje fakt, že bude jednou z posledních možností pro nejlepší golfistky světa se ještě kvalifikovat na olympijské hry v Tokiu a zároveň zvýšit své šance na místo v evropském týmu pro podzimní duel Solheim Cupu proti USA.

Podle organizátorů turnaje Tipsport Czech Ladies Open, jehož dotace je 200 000 euro, je téměř jisté, že ve startovním poli nebudou chybět obě vítězky předchozích dvou ročníků Carly Booth ze Skotska a Emily Kristine Pedersen z Dánska. Kvalitu hráčského pole by měly garantovat i další hvězdy LET Annabel Dimmock, Florentyna Parker, Hannah Burke, či Amy Boulden.

České barvy by mělo hájit až deset hráček, z toho polovina nejlepších amatérek, které v loňském ročníku potvrdily svou vysokou výkonnost a postavení ve světovém amatérském žebříčku WAGR. Pět jich před rokem prošlo cutem do finálového kola.

"Jsme v kontaktu i s nejlepší českou golfistkou Klárou Spilkovou. Troufnu si říct, že pokud její program na LPGA nebude v termínové kolizi s naším turnajem, ráda si českou zastávku LET opět zahraje," uvedl promotér turnaje Luboš Koželuh v tiskové zprávě společnosti Premier Sports CZ.

"Velmi mě těší pokračující podpora a spolupráce s titulárním partnerem, sázkovou společností Tipsport, i s Beroun Golf Clubem i v této náročné covidové době. Těší mě samozřejmě i spolupráce s Českou golfovou federací. Chceme uspořádat opět úspěšnou akci, stejně jako před rokem, což nám potvrdily pozitivní ohlasy, zejména z řad samotných hráček," doplnil Koželuh.

Turnaj LET se po roce opět vrací do Berouna. "Jsme za to rádi. A věřím, že hřiště a celý areál budou v červnu perfektně připravené a splňovat veškeré parametry této druhé nejvýznamnější ženské světové tour," konstatoval prezident Beroun GC Vojtěch Matějček.

Kompletní kalendář turnajů LET na rok 2021 najdete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení