Mickelsonova výjimečná série skončila. Po 1425 týdnech

Phil Mickelson

Jedna výjimečná golfová éra končí, byť to tak v podání zdánlivě všední zprávy nemusí vypadat: Phil Mickelson vypadl z první stovky světového žebříčku. Jenže za touhle zprávou se skrývá i to podstatné – "Lefty" vydržel v top 100 neuvěřitelných 1425 týdnů bez přerušení.

Aktuální vydání golfového světového žebříčku přineslo hned několik zajímavých informací – jedničkou zůstává Dustin Johnson, z elitní desítky vypadl Rory McIlroy a z pohledu českých golfových fanoušků potěší, že Ondřej Lieser se drží v první dvoustovce na 187. místě.

Tou hlavní zprávou je ale bezesporu konec jedné výjimečné série. Phil Mickelson se poprvé prosadil do první světové stovky už v roce 1993 a od té doby společnost top 100 neopustil. Až tento týden, kdy se propadl na 101. příčku.

Mezi nejlepší světovou stovkou strávil bezmála 28 let, přesně 1425 týdnů bez přerušení. Přestože během své kariéry nasbíral 44 titulů na turnajích PGA Tour včetně pěti vítězství na majorech, nikdy se nestal světovou jedničkou. Měl smůlu, protože hrál v době Tigera Woodse. A tak se může pyšnit dalším ojedinělým primátem – v pozici světové dvojky strávil neuvěřitelných 270 týdnů. Stále za jedničkou Woodsem.

Poslední turnajový titul populární "Lefty" získal v roce 2019 na turnaji AT&T Pebble Beach National Pro-Am, od té doby ale spíš jen "paběrkuje". Ostatně letos ze čtyř startů dvakrát neprošel cutem a nejlépe skočil dělený 53.

Loni oslavil padesátku, a tak začal hrát i na seniorské Champions Tour. Úspěšně. Hned své první loňské starty v seniorské sérii proměnil ve vítězství.

Na začátku letošního roku se nechal slyšet, že "pokud se jeho hra výrazně nezlepší, bude muset některé věci a svůj program přehodnotit s tím, že bude hrát častěji turnaje Champions Tour". Bohužel, problémem je, že ze seniorské tour se body do světového žebříčku nezískávají.

Mickelson se poprvé objevil ve světovém žebříčku ještě jako amatér v roce 1990, kdy skončil na Tucson Open devatenáctý. Posunulo ho to na 540. místo na světě. O tři roky později už byl v první světové stovce, kterou člen Světové golfové síně slávy opustil až tento týden.

Rodák ze San Diega má na kontě 44 vítězství na PGA Tour, což ho řadí na devátou příčku v historickém pořadí. Šanci vrátit se zpět do top 100 bude mít už tento týden, protože je ve startovním poli turnaje The Players na hřišti TPC Sawgrass.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení