Na LPGA slaví titul Ernst, Kordovy v tom ale měly trochu prsty

Austin Ernst

Až ve třetím letošním podniku LPGA figuruje v kolonce vítězů jiné jméno, než Jessica, nebo Nelly Korda. Ze svého třetího titulu na LPGA se tentokrát na hřišti Golden Ocala radovala Američanka Austin Ernst. Nicméně sestry Kordovy měly v jejím triumfu tak trochu prsty.

Devětadvacetiletá Američanka vyhrála svůj premiérový titul na LPGA už před sedmi lety, druhý přidala loni v srpnu, ale na třetí už nečekala tak dlouho, jako na ten druhý.

Do finálové rundy LPGA Drive On Championship vstupovala s náskokem jedné rány před Jennifer Kupcho, ale ten rychle navýšila na šest ran poté, co na první devítce nasbírala čtyři birdie v řadě.

Vítězka amerického amatérského šampionátu z roku 2019 ze slavné Augusty National ale nesložila zbraně. Pomohly jí k tomu i repliky jamek z dějiště Masters.

Na místní dvanáctce, které je kopií pětiparové třináctky z Augusty, puttovala Kupcho do eaglu, ale míček jen obkroužil jamku a bylo z toho "pouze" birdie. I tak v tu chvíli snížila na rozdíl tří ran. Jenže pak zapsala na třináctce bogey, na patnáctce utopila míček a bylo po nadějích.

"Myslím, že bylo hodně dobré to, co jsem ve vedru a náročných podmínkách celý týden předváděla. A hlavně jsme byla schopná svou hru držet stále vysoko. Je skvělé vědět, že když si věřím, jsem schopná dosáhnout toho, co chci," radovala se vítězná Ernst.

Američaka tak vyhrály letos první tři podniky LPGA v řadě, což se stalo poprvé od roku 2007. První dva tituly si připsaly Jessica Korda, resp. Nelly Korda. S Austin je pojí nejen to, že spolu občas trénují a hrají, jsou kamarádky, ale také to, že Jessika bude letos v říjnu hlavní družičkou na svatbě Austin.

"Čas od času trénuji a hraji s Jess, občas hraji i s Nelly. Jsme kamarádky, ale vždycky chceme jedna druhou porazit. A to je věc, která nás stále posunuje dopředu. Když vidíte, jak skvěle hrají vaši přátelé, chcete také vítězit," prozradila Ernst, která je také, stejně jako sestry Kordovy, ve hře o start na olympijských hrách v Tokiu a o místo v týmu pro Solheim Cup.

Nelly Korda na turnaji v Golden Ocala sice po úvodním kole dělila vedení, ale po víkendových kolech 76 a 75 ran se propadla v paru na dělené 28. místo. Naopak, Jessica se po horší druhé rundě a víkendových kolech 69 a 71 ran vrátila se skóre -4 do top 10 na dělenou 8. pozici.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení