Divoký den v Bay Hill. Bryson drivoval 5par, Spieth dal eso a Westy zářil

Bryson DeChambeau

Třetí kolo turnaje Arnold Palmer Invitational nabídlo fanouškům v Bay Hill, kteří v omezeném počtu mohli na hřiště, skvělou podívanou. O hlavní zábavu se starali Lee Westwood, Jordan Spieth a Bryson DeChambeau, který předvedl slibovaný kousek na pětiparu 6. jamky.

Nakonec sice nemířil přímo na green 555 yardů dlouhé jamky, ale do lehce bezpečnějšího místa po jeho pravé straně. Přesto je jeho rána "do nekonečna a ještě dál" naprosto impozantní a zaslouží obdiv.

"Je to rána, kterou vím, že mohu zahrát. Udělal bych to i bez fanoušků, ale právě fanoušci mě ještě více vyhecovali a bylo zábavné jim dát, co chtěli," přiznal americký golfový ranař, který po třech kolech dělí druhé místo. Se skóre -10 ztrácí jedinou ránu na vedoucího Lee Westwooda.

"Bylo to neskutečné. Měl jsem pocit, jako bych právě ten turnaj vyhrál," usmál se DeChambeau, který v prvních dvou kolech šel konzervativní cestou a v tréninku jeho dva pokusy skončily krátké ve vodě.

Fanoušky v sobotu pobavil také Jordan Spieth, který sice po dvou kolech ztrácel na první místo čtyři rány, ale po senzačním startu se na první místo velmi rychle dotáhl. Na jedničce totiž zahrál birdie a na dvojce eso!

"Trefil jsem 5-železo, na kraj greenu to bylo 205 (yardů), k jamce 220 a vítr příliš nefoukal. Tvaroval jsem ránu zleva doprava, abych si vítr udržel a chtěl skončit vpravo od jamky. Trefil jsem to trochu slabě, ale přesně tam, kam jsem chtěl. Už ve vzduchu jsem tušil, že to bude docela dobré, ale že až tak, to určitě ne," popsal Spieth své hole-in-one.

Díky dalším třem berdíkům (7, 10, 12) se Spieth, který na své další vítězství na PGA Tour čeká už skoro čtyři roky, dokonce dostal do čela leaderboardu. Z toho se ale nakonec kvůli dvěma bogey poroučel.

První příčku si po třech kolech trochu nečekaně uzmul v Bay Hill Westwood, který po dvou spíše průměrných rundách v sobotu vystřihl kolo za 65 ran (-7) a posunul se celkem na jedenáct ran pod par hřiště.

"Je fajn, stále hrát na těchto turnajích. Musíte být v TOP 50 světového pořadí, a kdybyste mi řekli před 20 lety, že budu v padesátce ještě ve svých 48 letech, asi bych byl trochu skeptický. Ale dokazuje to, že jsem stále schopný hrát dobře i s těmito všemi mladými kluky kolem mě, a navíc hrát o titul, což se mi v tomto týdnu daří," zhodnotil situaci Westy.

Ten si naposledy připsal turnajový titul před rokem v Abú Zabí. Na PGA Tour přitom triumfoval v kariéře pouze dvakrát, a to v letech 1998 a 2010.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení