Budu do těch zatracených dveří kopat, až povolí, říká Fowler

Rickie Fowler

Jsou to jen pouhé dva roky od chvíle, kdy Rickie Fowler dorazil do Bay Hill na turnaj Arnolda Palmera v roli světové sedmičky. Jenže od té doby jeho hra uvadala. V 19 turnajích PGA Tour od loňského června osmkrát neprošel cutem a ani jednou se nedostal do top 10.

Teď před 32letým Američanem, který se postupně propadl na 65. místo světového žebříčku, stojí velká výzva – hraje o to, aby neskončila jeho série 41 startů na majorech bez přerušení.

Na to, aby startoval i na blížícím se dubnovém Masters, potřebuje vyhrát turnaj PGA Tour, nejlépe hned ten nejbližší Arnold Palmer Invitational v Bay Hill, nebo se posunout zpět do první padesátky světového pořadí.

To ale může být pro vítěze pěti turnajů PGA Tour dost obtížný úkol vzhledem k tomu, kdysi světová čtyřka neprošla na posledních pětadvaceti turnajích desetkrát cutem.

"Každý, kdo někdy hrál golf na té nejvyšší úrovni, hodně dobře ví, že je to někdy nahoru a jindy dolů. Využijete okamžiků, kdy hrajete dobře a šplháte se vzhůru. Jenže tak to není napořád. Všechno se začne sypat a padáte dolů ke dnu. Bohužel, už to trvá mnohem déle, než bych si přál," přiznal Fowler před turnajem v Bay Hill.

Na turnaji Arnolda Palmera startoval už devětkrát a jeho nejlepším výsledkem je dělené třetí místo. Jenže nese datum už z roku 2013. Příliš nepomohla ani změna jeho švihu. Spíš naopak. A tím se jen prohlubuje jeho frustrace.

"Je frustrující, když se vám nedaří rány, které si představujete, ale pořád doufám, že se to zlomí. A už brzy," přál si Fowler a jako náznak vracející se formy a toho, že se věci ubírají správným směrem, bere i dvacáté místo z nedávného Genesis Invitational.

"Řekl bych, že hodně z toho, co teď odehrává, jde spíš na vrub mojí mentální stránky. Nezbývá mi, než to pořád zkoušet a hrát co nejvíc. Je to otázka času. Prostě budu do těch zatracených dveří kopat tak dlouho, až konečně povolí a otevřou se," prohlásil odhodlaně Fowler.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení