Tiger Woods musel překonávat své vnitřní démony, aby mohl hrát

Tiger Woods

Přestože právě v těchto dnech se Tiger Woods zotavuje z následků těžké autohavárie a není vůbec jasné, zda se ještě někdy vrátí ke golfu, odvysílá v neděli stanice ESPN nový dokument ze série GOATs, v němž vítěz patnácti majorů odhalil i svůj boj s vlastními vnitřními démony.

Woods v dokumentu ESPN GOATs: The Greatest of all Time, jehož obsah poodhalil magazín People, přiznává nejen to, jak mu úspěchy v dětství a odolnost z předchozích proher pomohly vydláždit cestu k budoucím vítězstvím, ale i to, jak se musel prát se svými vlastními vnitřními démony.

Pětačtyřicetiletý vítěz patnácti majorů je kromě mnoha dalších skvělých úspěchů i nejmladším vítězem mládežnického mistrovství světa, když triumfoval mezi desetiletými v osmi letech. "To mi ukázalo, že můžu hrát proti nejlepším hráčům světa, i když mi tehdy bylo jen osm let," prozradil Woods.

"Nasměrovalo mě to na správnou cestu, začal jsem věřit, že to dokážu. To, že jsem se stal nejmladším vítězem v historii, pro mě hodně znamenalo," přiznal bývalý první hráč světa.

Přiznal se ale také k tomu, že během výjimečné kariéry musel překonávat i své vnitřní démony. Že vedle soupeřů na golfovém hřišti sváděl vnitřní boj i sám se sebou.

"Musel jsem překonávat všechny své vnitřní démony, abych mohl hrát, protože vás z problémů nikdo nedostane. Není to tak, že máte špatný turnaj, tak si sednete, odpočinete. Golf není basketbal, nebo baseball, kde se můžete nechat vystřídat. V golfu jste v tom uvízli sami a sami si musíte poradit, jak z toho ven," konstatoval Woods.

"To je přesně ta potíž našeho sportu. Nikdo nás z toho nedostane," zopakoval Woods a zároveň přiznal, že právě to ho naučilo, jak se mezi nejlepšími na výsluní udržet, jak neustále dřít, tvrdě pracovat a bez přestání bojovat. "A také jsem se utvrdil v tom, jak je víra sama v sebe důležitá," dodal.

Všechny jmenované schopnosti bude aktuálně potřebovat ve vrchovaté míře vzhledem k tomu, že se právě zotavuje z následků a zranění po děsivé autonehodě z minulého týdne a jeho golfová budoucnost je nejistá.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení