Morikawa vzdal poctu Tigerovi nikoliv oblečením, ale svou hrou

Collin Morikawa

Učit se od zkušených není nikdy na škodu. Collin Morikawa si vzal za své několik tipů, jak vylepšit své puttování od Marka O’Meary a chipování od Paula Azingera, a bylo z toho premiérové vítězství na podniku WGC. Stihl i vzdát poctu i zraněnému Woodsovi. Nebyl sám.

Američan Morikawa vstoupil mezi profesionály až v roce 2019, ale už toho ve 24 letech stihl docela dost. Svou kariéru na turnajích PGA Tour odstartoval 22 cuty v řadě. Jen obrazně řečeno "vous" mu chyběl, aby se dotáhl na rekordních 25 cutů Tigera Woodse.

Loni už triumfoval na majoru, když zvítězil na PGA Championship. V neděli pak přidal do své sbírky další cenný úspěch – premiérové vítězství na turnaji série WGC-Workday Championship.

Morikawa se usadil v čele už po třech kolech a před sebe už nikoho nepustil, byť se ve finálové rundě nevyhnul lehkým zakolísáním. Jenže chyby dělali i jeho pronásledovatelé. A mnohem častěji. Nakonec tak vyhrál bezpečně se skóre -18 s náskokem tří ran před Norem Hovlandem a dvojicí svých krajanů Koepkou a Horschelem.

Morikawa vyhrál už čtvrtý turnaj z posledních 34 startů a po Woodsovi je jediným hráčem, který dokázal vyhrát major a podnik WGC ještě před svými 25. narozeninami.

Vítěz prozradil i to, že hodně čerpal z rad velezkušených golfových legend Marka O’Meary a Paula Azingera. Jejich tipy na vylepšení puttování a chipů mu hodně pomohly. "Vzhledem k tomu, jak tady bylo našlapané startovní pole, jak dobrý pocit jsem měl ze své hry a kolik velkých hráčů za mnou zůstalo v leaderboardu, znamená pro mě tohle vítězství opravdu hodně," přiznal Morikawa.

Svůj triumf prožíval hodně emotivně. A neopomněl vzdát poctu i Tigeru Woodsovi, který se zotavuje po těžké autohavárii v nemocnici. Neudělal to sice tak, jako řada jiných hráčů, kteří ve finálovém kole nastoupili v Tigerových obvyklých barvách červené a černé. "Vzdal jsem mu hold svou hrou," prozradil.

"Tiger pro mě znamenal a znamená všechno. Myslím, že jsme ještě nikdy dostatečně nepoděkovali za to, co vše pro golf udělal. Takže ti děkuji a věřím, že budeš brzy v pořádku," vzkázal Morikawa, jemuž před měsícem zemřel dědeček.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Se ztrátou blízkého člověka se pral i Jihoafričan Branden Grace na souběžně hraném turnaji Puerto Rico Open. A především dokonale zvládl koncovku turnaje. Na sedmnáctce zahrál eagle a tím se dotáhl na vedoucího Jhonattana Vegase. Na závěrečné osmnáctce přidal birdie a se skóre -19 o ránu vyhrál.

Grace vyhrál svůj druhý titul na PGA Tour, ale první od roku 2016, kdy vyhrál RBC Heritage. "Byl to pro mě nesmírně emotivní den," konstatoval Jihoafričan, jemuž před několika týdny zemřel otec.

"Hodně jsem na něj na hřišti myslel. Při posledním odpalu jsem sám se sebou hodně bojoval. Ale věděl jsem, že na mě dává pozor, věděl jsem, že je mi nablízku," neskrýval dojetí hráč, který vstupoval do turnaje jako 147. hráč světového žebříčku, ale díky titulu může počítat s řadou startů na turnajích včetně The Players nebo PGA Championship.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení