Zase Korda! Nelly oslavila čtvrtý titul na LPGA s celou rodinou

Nelly Korda

V prvním turnaji nové sezony LPGA jí to ještě nevyšlo, na Turnaji šampionek ale triumfovala její starší sestra Jessica. Tentokrát už ale Nelly Korda přemožitelku nenašla a v neděli na Gainbridge LPGA získala svůj čtvrtý titul na okruhu. A oslavila ho s celou rodinou.

Přímo v Orlandu se s ní dělili o radost samozřejmě Jessica, ale také rodiče Petr Korda a Regina Rajchrtová. A na společné focení s pohárem si Nelly vzala svůj telefon, na kterém ukázala na fotce bráchu Sebastiana.

Bylo co slavit. Pro Nelly se jedná o vůbec první vítězství na LPGA na americké půdě a tím pádem i první profesionální před zraky svých rodičů. A bylo to teprve podruhé v historii, kdy se na zámořském okruhu radovaly ve dvou po sobě jdoucích turnajích sestry. Před tímto rokem se to podařilo pouze Annice a Charlottě Sörenstam v roce 2000.

"Je to neskutečné. Pokud bychom mohly jít v jejich stopách, v Anničiných stopách, bylo by to absurdní. Vyhrát je báječný pocit, o to více před rodinou. Vtipné je, že Jess vyhrála v týdnu, kdy měl táta narozeniny, a já zase, když je má Jess," řekla šťastný Nelly.

Ta vstupovala do finále v Lake Nona Golf & Country Clubu ve vedení s náskokem jedné rány. Díky třem berdíkům na úvodních šesti jamkách své vedení navýšila už na tři rány a stejný náskok měla i po posledním puttu.

Sama zahrála dvanáct parů v řadě a žádná ze soupeřek se jí už více nepřiblížila. Snadné to však podle ní nebylo.

"Upřímně, byl to velký stres. Dnes jsem byla velmi napnutá a ve stresu, protože jsem to příliš dobře netrefovala. Necítila jsem se moc dobře, bylo to vydřené," přiznala 22letá Američanka s českými kořeny.

V její čisté skórkartě to ale nebylo znát, když po kole za 69 ran (-3) skončila celkově na mínus šestnácti. "Celý den to nebylo vůbec lehké. Netrefovala jsem to dobře, netrefovala jsem dostatečný počet greenů a netrefovala jsem to ani z týčka. Ale nějak to dopadlo," dodala.

Do jediných velkých potíží se dostala na pětiparové patnáctce, kde jí míček po ráně do greenu sjel mimo něj. Nelly ale chippla na několik stop k jamce a poté proměnila i ne úplně povedený putt do paru.

"Musela jsem se tomu smát, protože to bylo nesmyslné. Bylo neskutečné, že míček skončil v jamce a že jsem měla i trochu štěstí," řekla Nelly, která se raduje z vítězství jen několik měsíců poté, co sama sebe zranila během loňského KPMG Women’s PGA Championship, ze kterého kvůli bolesti zad musela odstoupit a poté se kurýrovat dlouhé dva měsíce.

"Na rovinu, myslím si, že není sportovec, který by neznal bolest. Každý sportovec se neustále s něčím potýká a snaží se vydržet. Ano, bylo to opravdu těžkých šest nebo sedm měsíců, ale já pracovala na svém těle, abych se dostala tam, kde jsem dnes. A budu tak tvrdě dřít i nadále, ale je skvělé, že se ta dřina konečně vyplatila," uzavřela šťastná šampionka.

Ta za sebou nechala o tři rány Lexi Thompson a Lydii Ko. Jessica Korda obsadila po horší neděli se skóre -3 dělené 31. místo. Záznam finálového kola si můžete dát na Golf Channelu v pondělí od 9:00 a od 21:00.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení