Spilková se do turnaje LPGA nedostala, Nelly Korda začala skvěle

Nelly Korda

Zázrak se nekonal. Klára Spilková se do prvního plnohodnotného turnaje LPGA v nové sezoně z místa náhradnice nedostala, nakonec zůstala až sedmnáctou pod čarou. Skvěle naopak do akce Gainbridge LPGA vstoupila Nelly Korda, která je po prvním kole dělená druhá.

Pro Spilkovou je to o to větší škoda, že se jedná o turnaj, na kterém si loni připsala děleným osmým místem svůj nejlepší výsledek na zámořském okruhu v kariéře. Letos na něj ale nemohla navázat, mezi 120 hráček se se svou kategorií nedostala a neuspěla ani v pondělní kvalifikaci.

Mezi náhradnicemi je Spilková také pro turnaj v příštím týdnu, když pro akci Drive On Championship je prozatím 23. náhradnicí.

Podobné problémy nemusí řešit Nelly Korda. Čtvrtá hráčka světa skončila třetí na Turnaji šampionek, úvodním turnaji nové sezony LPGA, a skvěle rozehrála i další podnik v Lake Nona Golf & Country Clubu.

Po prvním kole patří Američance s českými kořeny dělená druhá příčka, když zahrála šest berdíků, jedno bogey a je stejně jako Dánka Nanna Koerstz Madsen na mínus pěti. Lépe je na tom, o dvě rány, pouze Lydia Ko.

Kolem pod par vstoupila do turnaje také o pět let starší Jessica. Ta zapsala tři berdíky, dvě bogey a se skóre -1 dělí 29. pozici. Druhé kolo můžete sledovat v noci z pátka na sobotu od půlnoci na Golf Channelu.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení