McIlroy o Tigerovi: Není to Superman, ale lidská bytost

Rory McIlroy a Tiger Woods

Rory McIlroy a Tiger Woods jsou nejen dva velcí soupeři, ale také je pojí přátelství a vzájemný respekt. Jejich vztah by se dal označit jako přátelská rivalita. Severoirský golfista nijak neskrýval, jak moc ho Wodsova těžká havárie a vážné zranění zasáhly.

"Ta zpráva musela zasáhnout každého. V tuhle chvíli by měl být každý vděčný, že je tady, že je naživu a že jeho děti neztratily tátu. To je ta nejdůležitější věc," prohlásil McIlroy ještě před začátkem turnaje WGC-Workday Championship at The Concession na Floridě.

A nijak nechtěl spekulovat o tom, zda a kdy by se mohl Woods vrátit ke golfu. "Golf je teď na vedlejší koleji, daleko od toho, co je právě teď důležité," uvedl rodák z Holywoodu. "Není to Superman, je to lidská bytost, člověk, který toho už dost zažil," dodal.

Prozradil ale, že mu nebylo ani trochu příjemné zpravodajství o Woodsově nehodě, protože leckdy vyznělo jako by vítěz patnácti majorů nehodu nepřežil. "Dost mě to zasáhlo. Některé zprávy zněly tak, jako by už nežil. Je ale tady, má ošklivá zranění, ale žije a věřím, že bude v pořádku," reagoval McIlroy.

Připustil, že existuje i možnost, že se Woods už nevrátí ke golfu, ale i tak může mít na golf dál velký vliv. Byť by už fanoušci neměli vidět jeho golfovou genialitu na hřišti.

"Doufám, že se vrátí a bude schopen hrát. Pokud ne, myslím si, že bude dál nějakým způsobem součástí hry. Ať už svým navrhováním golfových hřišť, jeho nadacemi či pořádáním turnajů. Možná to může být konec génia s golfovou holí v ruce, ale pořád je tu spousta způsobů, jak může zůstat ve hře," konstatoval McIlroy.

Některé otázky byly McIlroyovi vysloveně nepříjemné. Včetně té, jestli by měli hráči během turnaje na Floridě vzdát hold. "Vzdát hold? Proč? Není mrtvý. Měl ošklivou nehodu, je vážně zraněný, ale je ještě tady. Hold bychom mu měli vzdávat každý den na PGA Tour za to, co udělal pro golf," neskrýval McIlroy, jak velký respekt vůči bývalému prvnímu hráči světa má.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení