Detaily o nehodě Tigera Woodse. Má štěstí, že je vůbec naživu

Auto Tigera Woodse

Během naší noci, kdy byl v Kalifornii den, vyšly najevo podrobnější informace o vážné dopravní nehodě Tigera Woodse. Ten je mimo ohrožení života, musel se však podrobit operaci mnohačetných zranění na nohou. Co se tedy na bulváru Hawthorne stalo?

Podle informací, které během dne poskytlo oddělení šerifa v okrese Los Angeles, Woods se svým SUV značky Genesis nejprve najel do středového pásu oddělujícího protijedoucí pruhy, trefil dvě značky a malý stromek a poté opustil silnici v místech mírného srázu.

Zde se jeho auto otočilo několikrát přes střechu a urazilo "několik stovek stop" (odhadem sto až dvě stě metrů), než se zastavilo na boku.

"Je velkým štěstím, že z toho pan Woods vyvázl živý," řekl novinářům na brífinku policista Carlos Gonzalez, který na místo dorazil jako první.

Místní šerif Alex Villanueva dodal, že Woods jel výrazně vyšší rychlostí, než je zde povolených 45 mil v hodině a že nikde nebylo patrné, že by brzdil. Jedná se přitom o místo, kde se nehody stávají častěji a Gonzalez ho označil za "problémové místo", kde se stávají i smrtelné nehody.

Když Gonzalez dorazil na místo, byl Woods, který jel naštěstí v autě sám, stále připoutaný ve své sedačce, byl schopný komunikovat a hovořil v klidu a zřetelně. Nehoda se stala v 7:12 místního času.

"Naštěstí byl vnitřek auta prakticky neporušený, díky čemuž mohl přežít něco, co mohla být klidně smrtelná nehoda," prozradil Villanueva, podle kterého byl předek automobilu "naprosto zničený".

Tiger byl ihned po vyproštění z auta, k čemuž nakonec nemusely být využity hydraulické nůžky, jak se původně informovalo, ale pouze nářadí a sekera, převezen do Harbor-UCLA Medical Center. Neměl sice zranění ohrožující jeho život, ale stejně zamířil okamžitě na operační sál.

"Tiger Woods byl dnes ráno v Kalifornii účastníkem autonehody, při níž utrpěl mnohočetná zranění nohou. Nyní je na operačním sále," potvrdil médiím Woodsův agent Mark Steinberg bez dalších podrobností. "Děkujeme všem za podporu a respektování soukromí," dodal.

O moc více neprozradil ani Daryl Osby, šéf hasičů z oddělení L.A. County Fire, kteří Woodse z jeho poničeného auta vyprošťovali.

Osby neví přesně, jak dlouho zásah trval, ale potvrdil, že měl Woods vážná zranění na obou nohách a tržné rány. "Byl ve vážném stavu, ale stabilní pro odvoz do traumacentra. Nebylo to tak vážné, aby musel být převezen do nejbližší nemocnice pro okamžitou pomoc kvůli záchraně života," řekl Osby s tím, že Tigera po vyproštění z auta zafixovali na nosítkách.

Na více informací si fanoušci i nejen golfová veřejnost bude muset počkat. "Jsme v kontaktu s jeho manažerem a nepřejí si, abychom říkali cokoliv dalšího o jeho současném stavu. Víme, že je vážný v následku dopravní nehody, ale to je vše, co chtějí, aby bylo řečeno," uzavřel Villanueva

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení