Start Kláry Spilkové do sezony LPGA se odkládá. Proč?

Klára Spilková

V tomto týdnu měla odehrát svůj první turnaj na LPGA v nové sezoně, místo toho ale bude Klára Spilková sledovat Gainbridge LPGA s největší pravděpodobností pouze v televizi. Se svou kartou se totiž nedostala do startovního pole, kam nepronikla ani v kvalifikaci.

Aktuálně, v úterý ráno SEČ, je tak nejlepší česká golfistka pro první plnohodnotný turnaj LPGA v tomto roce až 19. náhradnicí. A nedá se předpokládat, že by se uvolnilo tolik míst, a to ani v době covidové. 

Pokud se ptáte, jak to, že se Spilková nedostane do turnaje, na kterém si před rokem osmým místem vytvořila maximum na zámořském okruhu, vysvětlení je jednoduché. V aktuálním pořadí pro nasazování do turnajů jí totiž patří až 168. pozice, na turnaji přitom startuje jen 120 golfistek.

A i když se statusy přenášely do letošního roku z toho loňského, Spilková si přesto "pohoršila". Začátkem loňské sezony totiž měla zdravotní výjimku kvůli problémům z léta 2019. Po něm musela na podzim 2019 bojovat o kartu znovu v Q-Series, která jí však nevyšla jako ta o rok dříve.

Nyní je tak až prakticky na konci kategorie 14 priority listu, což jí nedává příliš velké naděje co se týče turnajů pro 120 hráček. U těch s navýšeným startovním polem by snad problémy mít neměla.

Vše umocňuje fakt, že jsme na začátku sezony po té, kterou výrazně ovlivnila pandemie koronaviru. A tak jsou hráčky doslova natěšené na turnaje a nedá se předpokládat, že je nyní budou vynechávat. Třeba i s ohledem na to, že nikdo neví, co všechno se opět může stát.

Spilkovou tak minimálně v úvodu sezony čekají pondělní kvalifikace. V tomto týdnu se jí nedařilo, se skóre +3 obsadila dělenou 26. příčku. Ve hře přitom byly jen dvě karty. Kvalifikace ji nejspíše čeká i v příštím týdnu, na Drive On Championship je momentálně 23. náhradnicí.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení