Hvězda LPGA zažila jako dítě sexuální obtěžování, zachránil ji golf

Madelene Sagström

V tomto týdnu bude na turnaji Gainbridge LPGA at Boca Rio obhajovat svůj první titul na zámořském okruhu a při té příležitosti se švédská golfistka Madelene Sagstrom svěřila s hrůzným zážitkem, který si prožila v sedmi letech. A přiznává, že to byl golf, kdo jí podal v těžkých životních chvílích pomocnou ruku.

Dnes 28letá Švédka o sobě dala poprvé vědět v roce 2009, když jako teprve šestnáctiletá vyhrála Swedish Junior Stroke-play Championship. O dva roky později pak ovládla French Junior Championship a byla členkou vítězné švédské výpravy na evropském šampionátu žen.

Vavříny poté sbírala také na univerzitě LSU a už jako profesionálka vyhrála v roce 2016 hned tři turnaje na Symetra Tour. O rok později si zahrála svůj první Solheim Cup a loni se konečně dočkala také na LPGA.

Všem jejím golfovým úspěchům ale předcházel děsivý zážitek, to když ještě jako sedmiletá holčička zažila sexuální obtěžování. To mělo přijít od rodinného přítele v Enkopingu, kde žila se svými rodiči.

"Na dlouhé roky jsem se pak uzavřela do golfu. Golf byl mým zachráncem, ve hře jsem dokázala na vše zapomenout. A když jsem hrála dobře, byla jsem v pohodě," přiznala Sagström pro stránky LPGA.

Ta začala s golfem dva roky po svém hrůzném zážitku a hned v něm našla způsob, jak se vyrovnávat se svou noční můrou, kterou prožila na vlastní kůži: "Našla jsem si jednoduchý recept. Když jsem se zlepšovala, měla jsem pocit, že jsem šťastnější. A v tom jsem pokračovala."

"Měla jsem pocit, že jsem díky tomu hubenější, hezčí a sympatičtější. Neuvědomovala jsem si proto, že se sama sobě nelíbím. Byla jsem nejistá, myslela si, že nejsem dost hodná a dobrá. Nelíbilo se mi, koho jsem viděla v zrcadle. Nebyla jsem schopná si nanést na nohy tělové mléko, jak moc jsem nenáviděla své tělo, sama sebe. To vše kvůli tomu, co mi udělal někdo jiný," dodala k životní epizodě, která podle ní trvala dlouhých 16 let. 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení