Není světová jednička jako jednička. DJ si tuhle pozici zaslouží

Dustin Johnson

Není nijak výjimečným jevem, že golfista, který se vyškrábe na světový trůn, posléze pozici světové jedničky neustojí. Není zkrátka každý Tiger Woods. Aktuálně třímá golfové žezlo Dustin Johnson. Svou vládu prodloužil už na 118 týdnů strávených na první pozici.

Při pohledu do historie světového žebříčku je zřejmé, že řada golfistů poté, co vystoupila na vrchol, poměrně rychle a v tichosti pozici zase vyklidila.

Historie golfu spoustu příkladů možná i trochu náhodných golfových "turistů", kteří se dostali na první příčku i souhrou okolností a kvalitních výkonů, jež se sešly dohromady s poměrně komplikovaným počítačovým systémem, který posléze vyplivne světovou jedničku.

Příklad? Luke Donald, například. Jako první hráč světa nikdy nevypadal, nikdy nevyhrál žádný major. Tom Lehman strávil na trůnu jediný týden, stejně jako Jon Rahm. Martin Kaymer, který vydržel být na první příčce osm týdnů, byl doslova klasickým příkladem toho, jak může být pro někoho pozice světové jedničky nepříjemným a těžkým závažím.

Není každý Tiger Woods, který strávil na golfovém vrcholu déle času, než kterýkoliv jiný hráč na světě. To proto, že věděl, že je nejlepším hráčem bez ohledu na to, co chrlily golfové statistiky.

Skvělé na aktuální světové jedničce Dustinu Johnsonovi je, že hraje, chová se i vypadá jako světová jednička. Původně syrový talent se během let neustále zdokonaloval. A jak sbíral a sbírá další a další zkušenosti, tím méně se nechá ovlivnit jakýmikoliv tlak a všemožnými nálepky.

Ostatně, předváděl to i na posledním turnaji Genesis Invitational, byť nakonec ve finálové rundě odpadl z dostihů o turnajový titul. Nicméně, bylo z toho umístění v top 10 na rozdíl od dalších hvězd Roryho McIlroye, Brysona DeChambeaua, či Justina Thomase, kteří zůstali na míle vzdáleni cutu.

Stačí udělat inventuru posledních výsledků úřadujícího vítěze Masters. Od US Open, kde skončil šestý, odehrál jen čtyři turnaje – druhý byl na Houston Open, vyhrál v Augustě, jedenáctý skončil  na Turnaji šampionů na Havaji a nyní na Riviéře osmý.

A to si ještě odskočil do Saúdské Arábie, odkud si odtud odvezl podruhé vítěznou trofej. Na PGA Tour už nasbíral 24 titulů včetně dvou z majorů.

Jen dva hráči vydrželi na pozici světové jedničky déle než DJ, který načal 118. týden. Woods s rekordními 683 týdny a Greg Norman s 331 týdny. Johnson už překonal McIlroye, který vydržel na trůnu 106 týdnů.

"Mám dobrý pocit, z toho, kde dnes jsem. Nemám problém se svou hrou, fungují mi železa, trefuji se na greenech. Užívám si golf," nechal se slyšet DJ během turnaje v Los Angeles. I tady byl ještě na začátku finálové rundy ve hře o titul. Tentokrát mu to nevyšlo, ale klidně to může přijít hned na dalším turnaji. Johnson je totiž aktuálně opravdu „nejžhavějším“ golfistou současnosti.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení