Woods ve finálovém kole Masters? "Bože, doufám, že ano," říká

Tiger Woods

Na "svém" turnaji Genesis Invitational Tiger Woods ve startovním poli chyběl, ale plnil si své hostitelské povinnosti včetně "korunovace" vítězného Maxe Homy. Kdy se sám vrátí ke hře, to ale stále neví ani on sám. Otazník ostatně visí i nad jeho startem na dubnovém Masters.

V prosinci po turnaji PNC Championship, v němž si zahrál se svým synem Charliem, se Woods podrobil v pořadí už páté operaci zad. Od té doby jen rehabilituje, cvičí a je pod dohledem lékařů.

"Cítím se dobře, ale pochopitelně jsem poněkud zatuhlý. Čeká mě ještě jedna magnetická rezonance a po ní se uvidí, nakolik je vše v pořádku a zda budu moci začít s dalšími aktivitami," prozradil Woods v rozhovoru pro CBS během přenosu z Genesis Invitational.

"Zatím trávím čas cvičením v tělocvičně, dělám všechny věci související s rehabilitací, zkrátka všechny ty maličkosti, které jsou nutné dělat předtím, než začnu s něčím větším," vysvětlil vítěz patnácti majorů.

Golf je pro něj zatím stále na vedlejší koleji. Zatím jen opatrně zkouší puttování a občas hru s písku. "Puttování se věnuji dost, ale prodloužil jsem si putter, abych se tolik nemusel ohýbat. Myslím, že to pomohlo," poznamenal s úsměvem Woods.

Prozradil i to, že zatím nemá žádný časový plán svého návratu na golfová hřiště. "Záleží na tom, co na to řeknou moji lékaři a fyzioterapeuti, a na tom, abych všechno dělal správně. Tohle jsou moje jediná záda a nevím, kolik toho ještě snesou," konstatoval.

Zdravotní problémy provázejí Woodse prakticky celou jeho kariéru, potíže se zády pak limitují jeho hru v posledních letech. I přesto se dokázal vždy vrátit. Před dvěma roky předvedl jeden z nejúžasnějších sportovních comebacků historie, když triumfoval popáté na Masters a připsal si patnáctý titul z majorů.

Na otázku, zda si letos zahraje finálové kolo na Masters, odpověděl: "Bože, doufám, že ano." Ale hned přidal i to, že nejdřív musí nastoupit v prvním kole. "Nemám moc prostoru na manévrování. Musím jít den po dni," prohlásil Woods s tím, že ani on nedokáže s jistotou říct, zda bude letos v Augustě National hrát.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení