Homa proměnil sen ve skutečnost. Triumfoval ve městě šampionů

Max Homa

Těžko hledat něco úžasnějšího, než okamžik, kdy se promění ve skutečnost váš životní sen. Přesně takovou chvíli prožil Max Homa na turnaji Genesis Invitational na hřišti Riviera Country Clubu. Na turnaji, který byl jeho vášní od dětství, a na hřišti, které mu učarovalo.

Rodák z Los Angeles Max Homa se do turnaje Genesis Invitational a hřiště Riviera Country Clubu zamilovall už jako malý kluk. Minimálně kvůli místní specialitě, teplým měkkým preclíkům.

Vracel se rok co rok. Nejprve jako mrňous na ramenou svého otce až po univerzitní hvězdu snící o tom, že právě tady na téměř posvátné půdě jednou získá turnajové vítězství.

Jeho sen se naplnil v neděli, ale cesta k jeho naplnění by vydala klidně i na scénář tvůrců filmových trháků z nedalekého Hollywoodu.

Až do 14. jamky totiž stylem "start-cíl" vedl od prvního kola Sam Burns, jenže tlak na 24letého golfistu, který útočil na premiérový titul na PGA Tour, byl tak velký, že ho v závěru finálové rundy neustál. Ze hry o titul vypadl i první hráč světa Dustin Johnson, který se trápil především na greenech.

Právě na čtrnáctce se Homa poprvé dostal do těsného vedení, ale ještě před ním dohrál Tony Finau, který si zapsal nejlepší kolo dne 64 ran a byl lídrem v klubovně. Při vstupu na sedmnáctou jamku už Homa věděl, že musí zahrát aspoň birdie, aby vyrovnal. To se také stalo a měl ještě jamku na to, aby vyhrál.

Drama gradovalo… Homa po skvělém drivu a perfektní přihrávce skončil něco přes metr od jamky, jenže jeho putt jen olízl hranu jamky a muselo rozhodnout play-off.

V něm na druhé jamce přece jen triumfoval domácí Homa. A připsal si druhý titul na PGA Tour, k tomu odměnu 1,674 milionu dolarů a tříletou kartu na PGA Tour.

"Sleduji tenhle turnaj celý svůj život. Proto jsem se taky zamiloval do golfu. Ale nikdy by mě nenapadlo, že tady něco takového prožiju. Tím dalším důvodem, proč jsem začal hrát golf, byl Tiger. A on je hostitelem na tomhle turnaje. Mám jen skvělé pocity," radoval se Homa.

"Tohle je město šampiónů – Dodgers, Lakers a teď i já. To je fakt hodně zvláštní pocit," dodal vítěz a rodák z Los Angeles.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení