Proč se nikdy nevsázet s Philem Mickelsonem o večeři?

Padraig Harrington a Phil Mickelson

Není tajemstvím, že Phil Mickelson má blízko k tomu, aby si tu a tam vsadil. To ostatně ke golfu tak nějak patří. Sázky hru ještě víc okoření. Své o tom ví i další zkušený golfový harcovník Padraig Harrington. A také už dobře ví, že sázky s Leftym si musí dobře "ošetřit".

Mickelsona a Harringtona pojí nejen mnohaleté vzájemné soupeření na golfových hřištích, ale také přátelství, které daleko přesahuje hranice hřiště. A mnohokrát své souboje na hřišti ještě vylepšili o nějaké sázky.

"Phil je jedním z chlapíků, který má ohromný smysl pro humor. Teď sice doba nějakému hecování příliš nepřeje, ale během minulých let jsme si sázek užili docela dost. Obvykle platí večeři ten, kdo prohraje. Párkrát jsem si užíval vítězství já, ale několikrát i on," popsal irský golfista jejich sázky v podcastu s Coltem Knostem a Drewem Stoltzem.

A přidal i svoji zkušenost ze Singapuru, kde sázku prohrál, a odhalil, proč se s Mickelsonem radši o večeři nevsázet. Nebo neudělat chybu, jakou tehdy udělal on. Dnes už ví, že základním pravidlem všech sázek s Leftym je stanovit pevnou cenu.

"Já měl zaplatit večeři, on našel steakhouse, kam jsme šli. Měli jsme zamluvený soukromý salonek. Já přišel na čas, ale Phil už tam byl a vybíral se sommeliérem vína. Čtyři láhve už byly na stole, pěkně už zanesené na účtu," vzpomínal Harrington.

"Jen jsem polkl. Protože já víno nepiju, můj caddie taky ne a jeho tehdejší caddie Bones Mackay taky nebyl žádný velký pijan," vysvětlil se smíchem irský golfista.

Ale to nebylo zdaleka všechno. Za chvíli vstoupil do místnosti manažer restaurace se svým synem, který ten den slavil osmnácté narozeniny.

"Požádal nás o společné foto. A Phil okamžitě reagoval. Jasně, foto a když máš osmnáctiny, tak tady máš ode mě láhev vína. Za chvíli poslal další láhev vína k jinému stolu. A všichni si mysleli, jak je ten Phil skvělý chlapík a parťák, že jim takhle kupuje jednu láhev vína za druhou. Nikoho ale ani nenapadlo, že jsem to všechno platil já," hořce vzpomínal Harrington.

"Jo, jo, tehdy jsem šel na tu večeři s tím, že si dám steak s hranolky, Phil něco podobného, takže to až tolik stát nebude. To jsem se ale spletl," přiznal Harrington s tím, že ho večeře stála mnohem víc, než předpokládal.

A ani víno mu tehdy nijak zvlášť nechutnalo. "Bylo stejně nedobré, jako ta cena, kterou jsem za něj musel zaplatit," dodal se smíchem a s novou zkušeností, že sázky s Mickelsonem zkrátka musí být perfektně ošetřené.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení