Vítr "odfoukl" i jasné vedení Sama Burnse, DJ už je na dostřel

Sam Burns

Držte si klobouky, bude to pořádně foukat. I tak mohlo znít motto třetího kola turnaje Genesis Invitational na hřišti Riviera Country Clubu. A také foukalo. Kvůli prudkému větru bylo třetí kolo na čtyři hodiny přerušeno. A vítr také "odfoukl" jasné vedení Sama Burnse.

Bývalý univerzitní hráč Sam Burns nebyl tím očekávaným lídrem po 36 jamkách. Ale 24letý Američan předváděl skvělý golf a se skóre -12 vyrovnal rekord hřiště po dvou kolech. A především vedl o pět ran před nejbližšími pronásledovateli.

Právě když byl na odpališti jedničky a chystal se k první ráně třetí rundy, zazněl roh, který kolo přerušil. Kvůli prudkému větru, který v nárazech dosahoval až 60 km/h. Vítr byl tak silný, že se míčky občas neudržely ani na greenech.

"Když jsem si na chipping greenu před začátkem kola trénoval chipy, vítr míčky dokázal sfouknout z greenu pryč. Říkal jsem si, že jestli se vítr nezklidní, nejspíš se kolo přeruší," přiznal Burns, který útočí na své premiérové vítězství na PGA Tour.

Turnajový ředitel Steve Rintoul přiznal, že podle předpovědi očekávali vítr o rychlosti kolem 30 km/h, ale nakonec byl mnohem silnější. "Byl natolik silný, že už ohrožoval bezpečnost hráčů, proto jsme museli hru přerušit," vysvětlil.

Zpoždění bylo tak velké, že se kolo nepodařilo před setměním dohrát. Třetí rundu nedokončilo třiadvacet hráčů, ale z těch 44, kteří kolo dohrát stihli, jich jen osm dokázalo stlačit své skóre pod par.

S nejlepším výsledkem dne odcházel ze hřiště Matthew Fitzpatrick, který zahrál tři rány pod par a dotáhl se na lídra Burnse na dvě rány. I jemu ale ještě zbývá dohrát jedna jamka ze třetího kola.

"Podmínky byly hodně těžké, ale prostě to musíte vydržet. Tak jsem byl ostatně vychován. Ostatně vyrůstal jsem na hřišti, které je hodně podobné tomu, na kterém tady hrajeme. I v podobných podmínkách," neskrýval spokojenost Angličan.

Vedení o dvě rány ale stále ještě udržel Burns, který byl po odehraných 13 jamkách na denním skóre +2. "Tohle hřiště je nadmíru obtížné za bezvětří, natož když fouká tak silný vítr. Zastavit míček na greenu bylo hodně těžké," přiznal Burns, který naposledy vyhrál podnik série Korn Ferry Tour v roce 2018. Teď je ale v sázce mnohem víc – šek za první místo v hodnotě 1,67 milionu dolarů a tříletá karta na PGA Tour.

Uhájit vedení pro něj nebude ani trochu snadné. I proto, že za zády, konkrétně o tři rány zpět, číhá mj. i Dustin Johnson, který už na Riviéře dokázal v roce 2017 vyhrát a ze třinácti startů na turnaji skončil devětkrát v top 10.

"Mám ze své hry dobrý pocit. Zahrál jsem sice pár bogey, ale v těchto podmínkách to bylo opravdu hodně těžké. Vůbec nezáleží, jestli hrajete po větru, nebo proti, odhadnout vzdálenosti je obtížné. A udržet míček na greenu také. Přesto mám pocit, že hraju dobře," konstatoval DJ.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení